İsrail’de oynayan Braian Angola ve John Holland’tan açıklamalar

İsrail’de forma giyen Braian Angola ve John Holland, ülkedeki karışıklık içerisinde ne durumda olduklarını paylaştılar.

Hamas’ın saldırısıyla ortalığın karıştığı İsrail’de yabancı sporcular da kendilerini oldukça zorlu bir durumun içinde buldu. Tüm spor karşılaşmalarının ikinci bir emre kadar ertelendiği ülkede futbol kulüpleri yabancı oyuncularına ülkeden ayrılma izni verirken basketbol kulüpleri özelinde şimdiye kadar kadar bu yönde bir karara imza atan tek takım Hapoel Be’er Sheva oldu.

Daha önce ülkemizden tanıdığımız, şu anda BKT EuroCup ekibi Hapoel Tel Aviv’de forma giyen Braian Angola ve John Holland da kendini bir anda İsrail’deki bu savaş ortamının içerisinde bulan yabancı basketbolcular arasında yer aldı. Instagram hesapları üzerinden paylaşım yaparak son durumları hakkında açıklamada bulunan iki oyuncu, hislerine ve şehirdeki tabloya dair şöyle konuştu:

  • Braian Angola

“Tüm gün boyunca aldığım mesajlar için teşekkürler. Tanrıya şükür iyiyiz ama durum zor ve çılgınca. Umarım herkes güvende kalır. İsrail halkı için dua ediyorum.”

  • John Holland:

“Şu an İsrail’deyim. Yeni bombalamalar başlattılar ve bu çılgınca. Sığınaklara gitmemiz yönünde bir sürü uyarı aldık. Sokaklara bakarsanız, birkaç kişi dışında şu an bomboş. Ama bombaları duyabiliyor ve hissedebiliyorsunuz. Yalan söylemeyeceğim, oldukça ürkütücü. 

Bu, içinde bulunduğum ikinci savaş. Rusya Ukrayna’yı işgal ettiğinde Rusya’daydım ama o biraz daha farklıydı. Çünkü orada rublenin değer kaybetmesi dışında savaşta olduğunuzu hissettirecek bir durum yoktu. Bombaları buradaki gibi hissetmiyordunuz.

İlginç bir gündü. Yarın antrenman yapacağımıza inanmıyorum ama ne olacağını da bilmiyorum. Ne olur ne olmaz diye her şeyi kayıt altına alıyorum. Şu an kendimi nispeten güvende hissediyorum. Hayat…”

İsrail ekiplerinin Avrupa kupalarında oynayacakları mücadeleler için nasıl bir yol haritası izleneceği konusunda henüz bir açıklama gelmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler