Orhun Ene: ”Bir şeyler yapmak istesek de sahaya olumlu yansıtamayınca kaybettik”

A Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene, Belarus karşısında yaşadıkları kayıbın ardından açıklamalarda bulundu.

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde ilk maçına Belarus karşısında çıkan 12 Dev Adam mücadeleyi 84-70 skorla kaybetti. Alınan yenilginin ardından basın toplantısında konuşan Koç Orhun Ene başından sonuna kadar sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Bunların birer mazeret olmadığını ama ara verildikten sonra milli oyuncuların arasında bir ritim bozukluğunun yaşandığını söyledi. Sözlerini 28 Kasım Pazar günü Büyük Britanya ile oynayacakları karşılaşma hakkında konuşarak tamamladı.

”Maçın başından sonuna kadar organizasyonda sıkıntı yaşadık. Kendi oyunumuzu oynasaydık bu fark olmayacaktı. Ritim yakaladığımız bölümlerde de dış atışlarda isabet kaydedemedik. Maç sonunda panik yaptık. Bunlar mazeret olamaz. Bugün bir şeyler yapmak istesek de sahaya olumlu yansıtamayınca kaybettik. Böyle olsun istemezdik.

Şimdi süreç devam edecek. Akıllı ve yakın bir maç oynamamız lazımdı. Pazar günü Büyük Britanya ile karşılaşacağız. Diğer oyuncuların da aramıza katılmasıyla kalan maçlarımıza bakacağız. Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ne de kötü başlamıştık. Uzun bir aradan sonra oyuncuları milli takıma getirdiğimizde ritim yakalayamıyorsunuz. Önümüzde iki gün var. Büyük Britanya maçını kazanmak istiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler