Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan Milliyet gazetesinden Ümit Avcı’ya FIBA ile Euroleague arasında yaşanan savaşın ülkemize yansıyan son perdesi hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

7DAYS Eurocup organizasyonuna katılım daveti alan TOFAŞ Spor Kulübü ve Trabzonspor Medical Park’a destek veren Ömer Onan, ”Kulüplere bu baskı kabul edilemez. Merak etmesinler, FIBA’nın gücü Türkiye’yi atmaya yetmez” ifadelerini kullandı. Hatırlayacağınız üzere Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden iki kulübümüze Türkiye Basketbol Federasyonu, 7DAYS Eurocup’a katılım izni vermemişti.

Ömer Onan’ın yaptığı açıklamaların tamamına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

”Kabul etmek mümkün değil. TOFAŞ ile Trabzonspor, zaten Avrupa’da oynama hakkına sahip değiller. Yani FIBA’dan çıkıp, Eurocup’a gitmiyorlar. Bu kupaya katılmazlarsa Avrupa’da oynamayacaklar. Bu nedenle Eurocup’a katılması kadar doğal bir şey olamaz. Milli takımları FIBA organizasyondan men etme tehdidi gerçekçi değil. Buna güçleri yetmez. Litvanya ile İspanyol takımları Eurocup’ta oynayacak. İkisi de kısa süre önce olimpiyatlarda boy gösterdi. Onları olimpiyatlardan atamayan FIBA’nın Avrupa Şampiyonası’nı elimizden almasını beklemek saçma olur.”


Kaynak | Ümit Avcı/Milliyet

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir