Katılımcılar ve yeni format açıklandı: Beşiktaş, 7DAYS EuroCup’ta!

7DAYS EuroCup, 2023/24 sezonunun katılımcılarını açıkladı. İki temsilcimiz, gelecek sezon organizasyonda mücadele edecek.

Turkish Airlines EuroLeague’in yanı sıra 7DAYS EuroCup’ta da önümüzdeki sezonun katılımcı ekipleri netleşti. Türk Telekom ile birlikte Beşiktaş da beklendiği gibi 2023/24 sezonundaki yerini aldı.

Organizasyon, yaptığı açıklamada gelecek sezonun formatında değişikliğe gidildiğini ve playoff aşamasına ulaşmanın daha zor hale getirildiğini de kamuoyuyla paylaştı.

Yapılan değişiklikle birlikte artık normal sezon gruplarındaki ilk sekiz değil, ilk altı takımın playoff’lara adını yazdıracağı belirtildi. Öte yandan gruplarını ilk iki sırada bitiren dört takımın, ilk turu bay geçeceği ve playoff’lara direkt çeyrek final aşamasından başlangıç yapacağı ifade edildi.

Bununla birlikte çeyrek final mücadeleleri önceki formatta olduğu gibi normal sezonu daha üst sırada bitiren takımın ev sahipliğinde tek maç üzerinden oynanırken, yarı final ve final eşleşmelerinde artık üç maçlık seriler olacak. Bu serilerde de ev sahibi avantajını, normal sezonu daha iyi dereceyle bitiren ekip elinde bulunduracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler