Ömer Kızıl: ”Bursaspor’un #7DAYSEuroCup’a gelmesi bizim için çok kıymetli oldu”

Frutti Extra Bursaspor’un düzenlendiği basın toplantısında Uludağ’ın sponsorluğu ve 7DAYS EuroCup ile ilgili bilgiler verildi.

Önümüzdeki sezon 7DAYS EuroCup’ta mücadele edecek olan Frutti Extra Bursaspor’da Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, Uludağ İçecek İcra Kurulu Başkanı Mete Öz, FruttiExtra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin, Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel’in katılımlarıyla gerçekleşen basın toplantısında sponsorluk ve EuroCup ile ilgili bilgiler verildi.

Frutti Extra geçtiğimiz yıl imzaladığı 3 yıllık anlaşmayla EuroLeague ve EuroCup’ın Almanya bölgesel sponsoru ve Almanya’da gerçekleşecek Euroleague Final Four organizasyonunun sponsoru olmuştu. Bu sene Covid-19 nedeni ile yarım kalan EuroLeague ve EuroCup organizasyonunun seneye tekrar Almanya’da başlanacağı söylendi.

Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, şu şekilde konuştu:

”Bu sene pandemiden dolayı lig yarıda kaldı. Biz zaten 3 yıllık EuroLeague, EuroCup ve EuroLeague Final Four anlaşması yapmıştık. O anlaşmamız devam ediyor. EuroLeague ile de yarın imzalar atılıyor. Bizim için şu güzel oldu, zaten Frutti Extra’yı marka olarak uluslararası arenaya çıkartıyorduk. Frutti Extra’nın bu anlamda sponsorlukları devam ederken Bursaspor’un EuroCup’a gelmesi bizim için çok kıymetli oldu. Ama buradaki en büyük duam 2 Alman takımı var, 10 Temmuz’da kuralar çekiliyor. Bizim temennimiz Fraport Skyliners Frankfurt takımının ya da diğer Alman takımının çıkmasıdır. Çünkü gerçekten bu takımlar çıkarsa bizim distribütörümüz orada çok büyük bir organizasyona sahip hem de maçları 2 -3 bin kişi ile evimizde gibi oynarız diye düşünüyorum.”

TOFAŞ maçı oynandıktan sonra Bursaspor ile sponsorluklarının başlandığını ifade eden Kızıl, “Ondan sonra hemen EuroLeague anlaşmamızı yaptık. Biz hızlı bir şirketiz ama doğru stratejilerle adımlar atıyoruz. Basketbolda ne kadar doğru takımı seçtiğimizi herkes görüyor. Hem şehrimizin takımı ile güzel bir yerlere geldik diye düşünüyorum. EuroCup’a girmemiz de bunun en güzel örneklerinden oldu” şeklinde konuştu.

Sponsorlukların uzun süreli olduğu zaman öne çıktığının altını çizen Kızıl, “Hızlı tüketim sektöründe bir şirket olduğumuz için biz markalarımızı her platformda yıllardır tüketici ile buluşturuyoruz. Her markanın konuştuğu farklı alanlarımız var. Bu sponsorluğumuzun uzun yıllar devam edeceğini düşünüyorum. Burada en önemli şeylerden birisi Bursaspor yönetiminin uyumlu bir ekip ile işlerine devam etmesidir. Bu sene de doğru takım kurularak başarılı olunacaktır. Ben bu salonun pandeminin izin verdiği sayılarda yüzde 100 dolu olacağını biliyorum. Bunun da organizasyonunu yapacağız ve Bursa’ya İstanbul’dan insanlar maç seyretmeye gelecek. FruttiExtra Bursaspor’a destek demek, Bursa turizmine destek demektir. Bursa güzel bir basketbol şehri oldu.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler