Ömer Faruk Yurtseven daveti kaptı!

1423154784

Basketball Without Borders Global Camp yeni yılda yapılacak. Her yıl düzenli olarak yapılan organizasyon FIBA ve NBA’in ortak yapımı. Kampta yer alacak oyuncular ise 1998 jenerasyonunun en önemli potansiyelleri olacak. 12-14 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan kampın yeri ise Kanada’nın Toronto şehri olacak. Organizasyona da katılacak isimler yavaş yavaş belli oluyor.

Bu organizasyonda yer alacak on bir oyuncu şuan itibariyle belli olmuş durumda. Ülkemizi de bu kampta Fenerbahçe’nin 1998 doğumlu pivotu Ömer Faruk Yurtseven temsil edecek. Altyapı Avrupa Şampiyonaları’ndaki performansıyla Ömer Faruk, zaten dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmişti. Ömer Faruk dışında da Avrupa’nın en önemli prospectleri bu organizasyonda yer alacak.

Sırbistan’ın bu jenerasyondaki en önemli isimleri olan Borisa Simanic, Aleksandar Aranitovic ve Milos Glisic de Toronto’da yerlerini ayırtmış durumda. Ayrıca Almanlar da bu kampa üç oyuncu birden gönderiyor. Almanları bu kampta Kostja Mushidi, Richard Freudenberg ve Isaiah Hartenstein temsil edecek. İşte Toronto’da yer alacak Avrupa’nın en önemli potansiyelleri:

Ömer Faruk Yurtseven (TÜRKİYE)

Kostja Mushidi , Richard Freudenberg , Isaiah Hartenstein  (ALMANYA)

Borisa Simanic, Aleksandar Aranitovic, Milos Glisic  (SIRBİSTAN)

Arnoldas Kulboka, Tadas Sedekerskis ( LİTVANYA)

Rodions Kurucs ( LETONYA)

Frank Ntilikina (FRANSA)


  • Listenin güncel haline newbasketballgeneration.com adlı siteden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler