Danilo Gallinari ve Kemba Walker koçluğa soyunuyor

Danilo Gallinari ve Kemba Walker alt yaş turnuvasında koçluk yapacak.

FIBA ve NBA, Danilo Gallinari ile Kemba Walker’ın 1-4 Haziran tarihlerinde İtalya’da düzenlenecek olan “Basketball Without Borders” isimli alt yaş turnuvasında antrenörlük yapacağını duyurdu.

FIBA ile NBA’in ortak bir programı olan ve küresel basketbol gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan “Basketball Without Borders” girişimi bu yıl 19. kez düzenlenecek. 2019’dan beri ilk kez Avrupa topraklarına geri dönecek olan organizasyona İtalya da 2014’ten sonra ikinci kez ev sahipliği yapacak.

Organizasyonda 24 farklı ülkeden toplam 62 kız ve erkek lise öğrencisi bir araya gelecek. Katılımcı genç basketbolcular, saha içinde birbirleriyle rekabet ederken saha dışında da basketbol dünyasının ünlü simalarından eğitim alma ve deneyimlerini dinleme şansına sahip olacak.

Danilo Gallinari ve Kemba Walker’ın yanı sıra LA Clippers forması giyen bir başka NBA oyuncusu Terence Mann de etkinlikte koç olarak görev alarak deneyimlerini aktaracak. Öte yandan Memphis Grizzlies Başantrenörü Taylor Jenkins de organizasyonda yer alacak.

“Basketball Without Borders” organizasyonunda yer alacağı açıklanan diğer isimler ise şöyle:

  • David Adelman (Denver Nuggets asistan koçu)
  • Johnnie Bryant (New York Knicks asistan koçu)
  • Edniesha Curry (Portland Trail Blazers asistan koçu)
  • Raffaella Masciadri (Eski WNBA oyuncusu)
  • Sabrina Cinili (İtalya Kadın Basketbol Takımı kaptanı ve Virtus Bologna oyuncusu)

Etkinliğin detaylarıyla ilgili bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler