Geri1 of 5

Neden artık kimse LeBron ile oynamak istemiyor? | ÇEVİRİ

Yazı: Ric Bucher, B/R Mag

Çeviri: Selin Akkaya, TrendBasket


Sorun Cleveland’da olmalıydı. Bu yüzden LeBron James eline geçen ilk fırsatta iki All-Star’ın -Chris Bosh ve Dwyane Wade- yanına Miami’ye gitmişti.  Hangi süper yıldız Kuzeydoğu Ohio’ya LeBron’la birlikte oynamak için giderdi ki? Başka bir seçeneği olmayan hiç kimse bunu kabul etmez. LeBron’un Cleveland’ı terk edip Ohio’da tek başına kalma düşüncesi en iyi oyuncuların katlanamayacağı kadar fazla.

LeBron’un Cleveland’dan ilk ayrılışıyla Cavaliers iki tane birinci sıra draft seçimi kazandı. Fakat birini Kevin Love karşılığında takas ettiler, bir diğeri Kyrie Irving ise LeBron belirsizliğiyle uğraşmak istemediğine karar verdi. Yine aynı kasvetli ümitlerle dolu şehrinin takımına bakarken LeBron çözümü kendini pazarlayabilen bir şehir ve takımda buldu.

Süper yıldız oyuncular dört yıllık bir sözleşmeyle, Miami Heat ile olan sözleşmesinden sonraki en uzunu, sıcacık Los Angeles’ın keyfini süren LeBron’a üst üste sekizinci NBA Finalleri’ne ulaşmasına yardım etmek için can atmak yerine neden bu konuda kararsız kalıyorlar?

Birkaç oyuncuya sorulduktan sonra görünen o ki bunun birden fazla nedeni var. En aşikarı ise ligde oynayan her oyuncunun, ne kadar yetenekli olursa olsun, LeBron’un yanında rol oyuncusuna dönüşmesi.

Geri1 of 5

Neden artık kimse LeBron ile oynamak istemiyor? | ÇEVİRİ

Selin Akkaya

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir