#NBA ve NBPA yeni COVID-19 protokol çalışmalarını tamamladı

NBA ve NBPA ligde etkisini artırmaya başlayan COVID-19 salgınıyla alakalı yeni protokol çalışmalarını tamamladı.

NBA’de koronavirüs vaka sayıları son dönemde yükselişe geçerken, konuyla alakalı yeni tedbirler alınmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla NBA ve NBPA (Oyuncular Birliği) arasında ortaklaşa olarak yeni bir COVID-19 test protokolünü regüle etme adına görüşmelerin başladığı belirtilmişti. Bugün iki taraf arasındaki müzakerelerin sona erdiği ve yeni uygulamaların yürürlüğe konulduğu açıklandı.

ESPN’in yaptığı habere göre lig yönetimi öncelikli olarak test sayılarının ve maske kullanımının artırılmasını hedefliyor. Bu doğrultuda 26 Aralık tarihinden itibaren lig genelinde yapılan COVID-19 testi uygulaması genişletilecek ve oyuncular tüm maç günlerinde PCR testi yaptırmak durumunda olacaklar. Bunun yanı sıra oyuncular için benchte, antrenman tesislerinde ve takımla beraber yapılan yolculuklar esnasında maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

NBA ve NBPA taraflarının ligin hiçbir şekilde sekteye uğramadan devam etmesini yönünde kararlı olduğu belirtiliyor. Ayrıca artan vaka sayılarıyla beraber ligdeki takımların kadrolarını genişletebilecek alternatif yollar bulmak için kendi aralarında çeşitli görüşmelerde bulunduğu da gelen haberler arasında.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler