NBA’de ilk Omicron varyantı görüldü #coronavirus

Koronavirüs NBA’i ele geçirmiş durumda. Organizasyonda son çıkan Omicron varyantı vakası da görüldü.

NBA’de son haftalarda yükselişe geçen vaka sayısı dün itibariyle en yüksek sayısına ulaştı. 36 oyuncunun NBA’in sağlık ve güvenlik protokollerine girmesiyle organizasyonda endişeler arttı. NBA ile NBPA’nin maç ve antrenman günleri için oyuncular arasında COVID-19 testini artırmak için görüşmeler sürdürdüğü bilgisi aktarıldı.

Verilen bir başka bilgi ise koronavirüsün son çıkan varyantı olan Omicron’un NBA’de de görülmüş olduğu. Shams Charania’nın yaptığı paylaşıma göre son günlerde yapılan PCR testlerinin birinde ilk Omicron varyantı görüldü.

NBPA Direktörü Michele Roberts, NBA ile konu hakkında görüşmeleri başlattı. Basketbolcuların izin günlerinde herhangi bir teste tabi tutulmayacağı düşünülürken antrenman ve maç günlerinde testlerin sayısını artırma hedefindeler.

Roberts, ”Vakalardaki artışları gördüğümüze göre daha sık test yapmaya ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. NBA sözcüsü Mike Bass de ”Oyuncular Birliği (NBPA) ile ortaklaşa protokoller üzerinde çalışıyoruz.” diyerek çalışmaların çoktan başladığını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler