#NBA üçüncü doz aşısını olmayan oyunculara kısıtlama getiriyor

NBA yönetimi All-Star öncesi COVID-19 aşısına yönelik yeni bir düzenleme yaptı.

Aşı denince akla ilk olarak Kyrie Irving geliyor. Geçtiğimiz günlerde aşısız şekilde takımının deplasman maçlarında forma giymeye başlamıştı. Yaklaşan All-Star arası öncesinde NBA yönetimi tüm tedbirleri almak istiyor. Uzun süredir koronavirüs ile mücadele eden organizasyonda bu kez ipler sıkı tutulmak isteniyor.

Ligde ilk Omicron varyantı geçtiğimiz ay görülmüştü. Takımlar sırasıyla COVID-19 hastalığına yakalanarak zor günlerden geçmişlerdi. ESPN’de yer alan habere göre NBA oyuncuları bundan böyle All-Star arası boyunca günlük teste tabi tutulacak olup aktivitelerinde kısıtlamalar yaşanacak.

Oklar üçüncü doz aşısını olmayan basketbolculara çevrilmiş durumda. NBA, oyuncuların 20 Şubat All-Star öncesi verilecek ara boyunca günlük PCR testi yaptırmalarını şart koşuyor. Aşılarını tamamlamayanların kapalı toplantılara, barlara ve kulüplere katılımı kısıtlanacak.

Verilen bir başka bilgi ise 26 Aralık 2021 tarihinde başlayan oyunculara, koçlara ve personellere uygulanan artırılmış test uygulaması 15 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek.

NBA’in COVID-19 karnesine bakacak olursak Aralık ayında 11 maç ertelendi. Yeni sezonda ise 300’den fazla oyuncu ve 12 çalıştırıcı NBA’in sağlık ve güvenlik protokollerine alındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler