#EuroLeague COVID-19 sağlık ve güvenlik politikasında değişikliğe gitti

Avrupa’nın en iyi ligi olarak anılan Turkish Airlines EuroLeague’in sağlık ve güvenlik politikası değişti.

Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko’nun ülkemizi temsil ettiği EuroLeague’de sağlık ve güvenlik politikasında düzenlemeler yapıldı. Konu hakkında iki kez değişiklik yapan Euroleague Basketball ilk olarak aşılı oyuncuların yedi, aşısız oyuncuların ise karantina süresinin 14 gün olduğunu açıklamıştı. İkinci kez değişen kuralda aşılı oyuncular için bir değişiklik yapılmazken aşısı bulunmayan basketbolcuların karantina süresinin 10 güne indirildiği açıklandı.

Aşılanmış veya daha önce hastalığı geçirmiş kişilerin, oyuncular, koçlar ve hakemlerde de dahil olmak üzere, her maçtan üç gün önce PCR testi yaptırmaları zorunlu kılınıyor. İç saha maçlarında ise testlerin iki gün önce yaptırılması gerekiyor.

Sağlık ve güvenlik protokollerinde yapılan bu değişiklikler hem Turkish Airlines EuroLeague hem de 7DAYS EuroCup için yürürlüğe girmiş bulunmakta. Ligde 19. hafta karşılaşmalarının tamamı ertelenirken haftaya EuroLeague’de çift maç haftası oynanacak.

EuroLeague takımlarının güncel COVID-19 listesini buradan inceleyebilirsiniz.

Artan koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek ve takım ve oyuncuların güvenliğini korumak adına NBA’de de benzer değişiklikler yapıldı. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler