NBA her sezon, ligdeki ilk sezonunu yaşayacak çaylak oyuncularla yaptığı anketin sonucunu kamuoyuyla paylaştı. Anket sonuçlarına 2019/20 çaylak sınıfının NBA’de en sevdiği basketbolcu LeBron James.

%35 oy olan LeBron James bu sezonki çaylak oyuncuların en sevdiği oyuncu olurken %20 oy oranıyla Kevin Durant ikinci sırada yer aldı. Kawhi Leonard ve Damian Lillard da %8 oy oranıyla üçüncü sırayı paylaştı. 2012, 2017 ve 2018’in ardından bu sezon da çaylak oyuncuların en sevdiği basketbolcu seçilen LeBron James üst üste üçüncü kez bu ankette ilk sırada yer aldı. 2014, 2015 ve 2016’daki anketlerde ise Kevin Durant birinci sırada çıkmıştı.

Çaylak oyunculara göre 2019/20 sezonunda yılın çaylağı seçilmeye en yakın isim Zion Williamson. %35 oy alan Zion Williamson’ın en yakın rakibi %27 oy oranıyla Ja Morant. Ligdeki çaylaklar kendi aralarındaki en iyi şutörün %33 oyla Tyler Herro olduğunu düşünürken en iyi savunmacının da %37 oy oranıyla Matisse Tyhbulle olduğu kanısında.

%40 oy alan Ja Morant 2019/20 çaylak sınıfının en iyi oyun kurucu seçilirken en yakın rakibi %15 oyla Cleveland Cavaliers’tan Darius Garland oldu. Çaylakların en iyi kariyere sahip olacağını düşündükleri oyuncu Cam Reddish, alt sıralardan seçilmesine rağmen bu draft’ın kazancı oldukları konusunda fikir birliğine vardıkları isimler ise ikinci tur, 44. sırada Boston Celtics tarafından seçilen Bol Bol ve ilk tur, 30. sıradan Cleveland Cavaliers’ın seçtiği Kevin Porter Jr.


Kaynak | nba.com

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir