Gregg Popovich: “Patty Mills dün bana Avustralya’nın setlerini getirdi çünkü onu kontratıyla tehdit ettim”

31 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek 2019 FIBA Basketbol Dünya Kupasında Türkiye’yle aynı grupta yer alan Gregg Popovich yönetimindeki Amerika Birleşik Devletleri hazırlıklarını Avustralya’da sürdürüyor.

Antrenman esnasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gregg Popovich, Avustralya’nın büyük tehdit ve Dünya kupasında şampiyonluğa ulaşabilecek takımlardan biri olduğunu söyledi.

Popovich Avustralya ve kendi takımı hakkındaki değerlendirmesini yaptıktan sonra San Antonio Spurs’teki Avustralyalı oyuncusu Patty Mills’e de takılmayı ihmal etmedi. Mills’in dün Avustralya’nın setlerini getirdiğini çünkü onu kontratıyla tehdit ettiğini belirten tecrübeli koç her şeyi kopyalayıp tüm oyuncularına gönderdiğini ifade etti.


Gregg Popovich’in Amerika Birleşik Devletleri’nin Avustralya’daki antrenmanı sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamaların tamamına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

“Avustralya büyük tehdit. Dünya kupasında şampiyon olabilecek takımlardan biri. Birkaç yıldır birlikte oynuyorlar, başarıya açlar ve yetenekliler.”

“Koç Andrej Lemanis harika iş çıkarıyor ve takım gibi hareket ediyorlar. Ne yaptıklarını biliyorlar, rakiplerini cezalandırabiliyorlar, fiziksel ve sertler. Dediğim bence favorilerden biri onlar.”

“Patty Mills dün bana Avustralya’nın setlerini getirdi çünkü onu kontratıyla tehdit ettim. Bana her şeyi getirdi. Koç Lemanis çok memnun olmasa da her şeyi kopyalayıp tüm oıyuncularıma gönderdim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Gregg Popovich: Duncan olmasa şampiyonluklar da olmazdı” #NBA

San Antonio Spurs Koçu Gregg Popovich, NBA'i kasıp kavuran Spurs kadrosu ve Tim Duncan hakkında açıklamalarda bulundu. Tim Duncan'dan övgüyle bahseden Koç Gregg Popovich, Duncan'ın...

Gregg Popovich adım adım zirveye yürüyor

San Antonio Spurs'te elde ettiği başarılarla basketbolseverlerin takdirini kazanan Gregg Popovich kariyerinde önemli bir eşiği daha geride bıraktı. Takımının Chicago Bulls'u 104-120 mağlup ettiği maçla...

Gregg Popovich: ”LaMarcus Aldridge harika bir takım arkadaşı oldu” #NBA

LaMarcus Aldridge ile yolların ayrılmasıyla Koç Gregg Popovich konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Gün itibariyle San Antonio Spurs ile LaMarcus Aldridge karşılıklı olarak yolları ayırma kararı...