NBA, Avrupa’ya geri dönüyor!

NBA, Paris’te düzenlenecek olan normal sezon maçıyla Avrupa toplarına geri dönüyor.

NBA, 2022-23 sezonunda Paris’te bir maç oynanacağını duyurdu. Chicago Bulls ile Detroit Pistons’ın karşı karşıya geleceği mücadele üç yıl aranın ardından Avrupa topraklarında oynanacak ilk NBA maçı olacak. Fransız basketbolseverler bu mücadele aracılığıyla DeMar DeRozan, Zach LaVine, Cade Cunningham gibi önemli basketbol yıldızlarını yerinde izleme şansını yakalayacak.

19 Ocak 2021 tarihinde oynanacak olan mücadeleye Accor Arena ev sahipliği yapacak. Bu aynı zamanda Chicago Bulls’un Fransa topraklarında oynayacağı tarihindeki üçüncü karşılaşma olacak. Bulls daha önce de 1997 yılında Paris’te iki sezon öncesi maçına çıkmıştı.

Öte yandan Detroit Pistons franchise’ı tarihinde ilk kez Fransa’da sahne alacak. Pistons daha önce 2013’de Londra’da, 2019’da ise Mexico City’de birer normal sezon maçı yapmıştı.

Altı şampiyonluğu bulunan Chicago Bulls ile üç şampiyonluğu bulunan Detroit Pistons’ın karşı karşıya geleceği bu maç 1991’den bu yana Fransa’da oynanan 12. NBA maçı olacak. Normal sezonlar baz alındığında ise yalnızca ikinci maç olarak tarihe geçecek. Daha önce yalnızca 24 Ocak 2020’de Milwaukee Bucks – Charlotte Hornets mücadelesi oynanmıştı. Sonrasında ise patlak veren pandemi sebebiyle NBA’in uluslararası etkinlikleri sekteye uğramıştı.

NBA yakın zamanda da Atlanta Hawks ve Milwaukee Bucks’ın Abu Dhabi‘de, Golden State Warriors ve Washington Wizards’ın ise Japonya‘da ikişer sezon öncesi maçı oynayacağını duyurmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler