Golden State Warriors ve Washington Wizards Japonya’da maç yapacak! #NBA

NBA, Golden State Warriors ve Washington Wizards’ın gelecek sezon öncesinde Japonya’da maç yapacağını açıkladı.

Golden State Warriors ve Washington Wizards Japonya yolcusu. NBA, dün gece iki takımın sezon öncesi hazırlıkları kapsamında Japonya’da iki maç yapacağını duyurdu. Açıklamaya göre Golden State Warriors ve Washington Wizards 30 Eylül ile 2 Ekim tarihinde oynanacak olan müsabakalarda Saitama kentinde karşı karşıya gelecekler.

Bu karşılaşmalar iki yıldan uzun bir süre Kuzey Amerika kıtası dışında oynanan ilk NBA maçları olacak. NBA takımları son olarak kıta dışında bir ülkede maç yaptığında takvimler 24 Ocak 2020’yi gösteriyordu. Milwaukee Bucks ve Charlotte Hornets, pandemi başlamadan altı hafta önce Paris’te oynanan maçta kozlarını paylaşmışlardı.

Sezon öncesi hazırlık maçları kapsamında kıta dışına ise en son Ekim 2019’da çıkılmıştı. Sacramento Kings ve Indiana Pacers Hindistan’ın Mumbai kentinde, Houston Rockets ve Toronto Raptors yine Japonya’nın Saitama kentinde, Los Angeles Lakers ve Brooklyn Nets de Çin’de oynanan iki maçta karşı karşıya gelmişti.

Japonya’da oynanacak olan ve çeşitli açılardan birkaç yıl aranın ardından ilklere imza atacak bu maçta Golden State ve Washington’ın seçilmesindeki ana etkenler ise Stephen Curry ve Rui Hachimura.

Dünyanın en büyük basketbol süper yıldızlarından birisi olan Curry’nin, Japonya’da da çok önemli bir hayran kitlesi bulunuyor. Yıldız ismin sezon dışındaki tanıtım turları kapsamında da daha önce Japonya’yı ziyaret ettiği biliniyor.

Bir diğer isim olan Rui Hachimura ise Japonya için çok daha ayrı bir öneme sahip. NBA tarihinin draftlarda ilk turdan seçilen ilk Japon oyuncusu olan Hachimura, tahmin edilebileceği üzere ülkesinde büyük bir hayran kitlesine sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler