Birleşik Arap Emirlikleri’nde Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks maçı!

NBA, gelecek sezon öncesi Birleşik Arap Emirlikleri’nde iki maç oynanacağını açıkladı.

NBA, 2022-23 sezonu öncesi hazırlıkları kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri’nde iki maç düzenleneceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Milwaukee Bucks ve Atlanta Hawks ekim ayında Abu Dhabi’de iki maça çıkacak.

Bu mücadeleler Birleşik Arap Emirlikleri’nde ve Körfez ülkelerinde meydana gelecek olan ilk maçlar olarak tarihe geçecek. Karşılaşmalar 6 Ekim ve 8 Ekim’de oynanacak.

Milwaukee Bucks ve Atlanta Hawks arasında oynanacak iki karşılaşma NBA ile Abu Dhabi Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında yapılan partnerlik anlaşması kapsamında düzenlenecek.

Öte yandan bu maçlarla birlikte NBA’in gelecek sezon ABD dışında oynayacağı sezon öncesi maçı sayısı dörde yükseldi. Daha öncesinde de Golden State Warriors ve Washington Wizards’ın Japonya’da iki maç yapacağı açıklanmıştı.

Bu karşılaşmalar iki yıldan uzun bir süre Kuzey Amerika kıtası dışında oynanan ilk NBA maçları olacak. NBA takımları son olarak kıta dışında bir ülkede maç yaptığında takvimler 24 Ocak 2020’yi gösteriyordu. Milwaukee Bucks ve Charlotte Hornets, pandemi başlamadan altı hafta önce Paris’te oynanan maçta kozlarını paylaşmışlardı.

Sezon öncesi hazırlık maçları kapsamında kıta dışına ise en son Ekim 2019’da çıkılmıştı. Sacramento Kings ve Indiana Pacers Hindistan’ın Mumbai kentinde, Houston Rockets ve Toronto Raptors Japonya’nın Saitama kentinde, Los Angeles Lakers ve Brooklyn Nets de Çin’de oynanan iki maçta karşı karşıya gelmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler