Geri1 of 3

Muratbey Uşak sonunu getiremedi, gruplara mağlubiyetle başladı #BasketballCL

FIBA Şampiyonlar Ligi’nin ilk haftasında Muratbey Uşak kendi evinde ağırladığı BC Neptunas’a 67-65 mağlup olarak gruplara mağlubiyetle başladı.

Uşak Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan maça konuk ekip art arda bulduğu sayılar ile iyi başlarken ilk iki dakikaya Neptunas 7-2’lik skorla önde girmeyi başardı. Sonrasında Berkay Candan’ın sayıları ile maça ortak olan Uşak Sportif skoru çeyreğin bitimine beş dakika kala 9-9’a getirdi. Ardından çeyreğin son bölümlerinde Klimavicius’un sayıları ile maçta tekrardan kontrolü eline alan deplasman ekibi ilk çeyreği 23-15 önde kapatmayı başardı.

İkinci çeyreğe daha da etkili başlayan Neptunas, Grant’in sayıları ile farkı çift hanelere kadar çıkardı. (28-17) Ardından Muratbey Uşak, Berkay Candan ile sayılar bularak farkı eritmeye çalışsa da deplasman ekibi buna izin vermedi ve ilk yarının bitimine 34 saniye kala Neptunas, L.Drew sayıları ile farkı 13 sayıya kadar çıkardı ve takımlar soyunma odasına deplasman ekibinin 44-31 üstünlüğü ile geçti.

basketballcl.com

basketballcl.com

Üçüncü çeyrekte tam bir Muratbey Uşak fırtınası vardı. Soyunma odasından ilk yarıya oranla daha iyi dönen Ozan Bulkaz’ın öğrencileri çeyreğin son bölümünde rakibine büyük üstünlük kurdu. Çeyreğin bitimine saniyeler kalan Berent Kavaklıoğlu’nun sayıları ile farkı 3 sayıya kadar indiren Uşak ekibi son çeyreğe 53-50 geride girdi.

Maçın son 10 dakikası büyük bir heyecan fırtınasıyla geçerken takımlar uzun bir bölüm karşılıklı sayılar buldu. Maçın bitimine 2 dakika 54 saniye kala Berkay Candan’ın sayıları ile yine farkı 3 sayıya indirdi. (63-60) Maçın son saniyelerinde Neptunas, Grant ile sayılar bulurken Muratbey Uşak son saniyelerde Berkay Candan ile üç sayılık basketten yararlanamadı ve maçı 67-65 kaybederek FIBA Şampiyonlar Ligi’ne Neptunas mağlubiyeti ile başladı.

Geri1 of 3

Muratbey Uşak sonunu getiremedi, gruplara mağlubiyetle başladı #BasketballCL

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir