Ertuğrul Erdoğan, Galatasaray Doğa Sigorta ile yeni sözleşme imzaladı

Galatasaray Doğa Sigorta, Koç Ertuğrul Erdoğan ile nikah tazelediklerini duyurdu.

İsmi Fenerbahçe Beko, Zalgiris Kaunas gibi Avrupa takımlarıyla anılan deneyimli koç Ertuğrul Erdoğan, Galatasaray ile birlikteliğine devam ediyor. Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada koç ile yola devam edildiği ve sözleşmenin de 1+1 yıllık olduğu belirtildi.

İmzaların atılmasının ardından gelecek planları hakkında konuştu:

”Galatasaray’a geldiğim günden bu yana, kulübün köklerinde var olan basketbol kültürünü yeniden canlandırmaya çalıştık. Bunun ilk adımı neydi? Kendini ispat etmeye niyetli; her daim takım başarısını ön plana koyan, iyi karakterde oyunculardan kurulu bir yapı oluşturmak… Bugün itibarıyla pek çok oyuncumuzun EuroLeague takımlarıyla anlaştığını ya da anlaşmak üzere olduğunu görüyorum. Sportif açıdan rekabetçi kalıp bir yandan da Galatasaray’ı böyle bir cazibe merkezi hâline getirmek bizim için önemliydi. Yeni sezonda da bu yapının üstüne koyarak devam edeceğiz. Transferlerimiz de en kısa zamanda açıklanacak. Hep birlikte, kaldığımız yerden devam!”

Son iki sezondur Galatasaray Doğa Sigorta ile BSL ve Avrupa’da kupa yolunda mücadele eden Ertuğrul Erdoğan, ekibiyle yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde yer alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler