TB ÖZEL | Mateusz Ponitka: ”Türkiye’ye gitmek istiyorsak yarınki maçı kazanmamız gerek”

Röportaj: Can Uluğtekin, TrendBasket


EuroBasket 2017’nün üçüncü günün ilk maçında Polonya, İzlanda ile oynadı ve sahadan 91 – 61 skorla galibiyet alarak ayrıldı. Maçın ardından Polonya’nın başarılı oyuncusu Mateusz Ponitka, sorularımızı cevapladı.

Maç hakkında neler söylemek istersin?

”Maçın başında biraz tedirgindik ve elimiz titriyordu. Ritmimizi bulmaya çalışıyorduk ve dakika dakika kendimize güvenimiz geldi. İlk yarı iyi geçmişti ama ikinci yarıda hem biraz dinlenebilmek hem de az süre alan oyuncuların süre alabilmesini sağlamak için maçı erken koparmaya çalıştık.”

Yarınki maç hakkında neler düşünüyorsun?

”Daha önce de birkaç kez söylediğim gibi zor bir maç olacak. Ayrıca Türkiye’ye gitmek istiyorsak mutlaka kazanmamız gereken bir maç ve ben de bunu çok istiyorum.”

Geçen sezon Koç Markovic ile birtakım sorunlarınız olmuştu ve şimdi beraber Tenerife’ye gidiyorsunuz. Bu kararı nasıl verdin?

”Koç ile birkaç kez konuştum. Bazı kötü günlerimizin olması önemli değil. Geçen sezon zor bir sezon geçirdik ve duygusal olarak zor zamanlarımız oldu. Geçen sezon bana Karşıyaka’da çok süre vermişti ve bunun için ona minnettarım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler