Mateusz Ponitka: “Marcel ile aynı takımda oynadığımı hayal edemiyorum”

Mateusz Ponitka, kardeşi Marcel’in milli takım suçlamalarına cevap verdi.

Yakın zamanda Marcel Ponitka’nın, kardeşi Mateusz Ponitka hakkındaki iddiaları gündeme düşmüştü. Marcel, verdiği bir röportajda milli takıma alınmamasının sebebi olarak kardeşini göstermiş ve Mateusz’un kendisini takımda istemediğini iddia etmişti. Meselenin bir diğer tarafı olan Mateusz Ponitka’nın da konuyla ilgili yanıtı gecikmedi.

Mateusz Ponitka, ülkesinde Przeglad Sportowy Onet’e bir röportaj verdi. Polonyalı oyuncu, ailesiyle arasındaki sorunlar hakkında detaylı açıklamalarda bulundu:

“Yalnızca benimle değil, tüm sülaleyle, Marcel ve ebeveynlerinin sürekli olarak birbirlerinin kurbanı olduğu çatışmayı size anlatmak için sabırsızlanıyorum. 19 yaşında ailemden ayrılıp kendi yoluma gittim. O zamandan bu yana ben ve eşim, ailem tarafından sürekli hakarete uğradık ve Marcel de sonrasında onlara katıldı.

“Uzun bir süredir sessizdim ve Marcel hakkında asla konuşmadım. İnsanlar Marcel’e tapıyorlar ancak söylenmesi gereken gerçeği kimse bilmiyor.

Ailemden bir ültimatom aldım. Kız arkadaşımı ya da onları seçmemi istediler. Aşkımı ve son 10 senedir beni her gün umursayan insanı seçtim. Sonra etrafımızdaki herkesten intikam almaya başladılar.

Ailem, kırsalda olan ve konudan tam olarak haberdar olmayan amcam dışında sülaledeki herkesle çatışıyor. Bu çatışma yıllar içinde büyüdü. Çok tatsız durumlar oldu. Ailem, ben ve eşim hakkında internete olumsuz yorumlar yazmakla ünlüdür.

İstediklerini yapmadığım için ailemin beni izole etmeye yönelik her şeyi yapacağını Marcel’e söyledim. Ne yazık ki, Marcel farklı yolu seçti. Yine de, maddi yardım dahil olmak üzere bana ihtiyaç duyduğunda onu asla reddetmedim.”

Mateusz Ponitka, aile içinde yaşananları anlattıktan sonra, Marcel’in verdiği röportajın ardından onunla aynı takımda oynamayı hayal dahi edemeyeceğini açıkladı ve konuyu kesin bir dille kapattı.

“Geldiğimiz noktada bu çatışmayı bitirmenin bir yolu yok ve onunla aynı takımda oynamayı hayal edemiyorum. Eğer koç, Marcel’in takım için daha faydalı olacağına karar verirse, milli takımdaki yerimi seve seve veririm.”

Marcel ile olan ilişkisini bu şekilde özetleyen Mateusz, diğer kardeşi Kacper ile de uzun yıllardır görüşemediğini, ailesinin buna engel olduğunu itiraf etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler