Marcel – Mateusz Ponitka kardeşler arasında gerilim!

EuroBasket 2022 öncesi Polonya Milli Takım kadrosunda Marcel Ponitka ile Mateusz Ponitka tartışması yaşanıyor.

Polonya milli takımı EuroBasket 2022’ye hazırlanırken takım Casademont Zaragoza’nın yeni transferi Marcel Ponitka ve adı Pınar Karşıyaka ile geçen Mateusz Ponitka’nın tartışmasıyla çalkalandı.

Mateusz Ponitka, Mart ayında TVP Sports’a verdiği röportajda ”Kardeşim Marcel ile aramda bir tartışma var ancak burada ayrıntılara girmeyeceğim. Milli takımda hangimizin olacağına koç karar verecek” açıklamasında bulunmuştu.

EuroBasket 2022 kadrosuna sadece Mateusz Ponitka seçildi. Mateusz’un küçük kardeşi Marcel ise bu karara TVP Sports’a verdiği son röportajda tepki gösterdi.

Casademont Zaragoza’nın yeni transferi Marcel ”Mateusz beni kadroya kabul etmiyor ve milli takımın başarısı için benimle çalışma imkanı görmüyor” ifadesinde bulundu.

Marcel’e neden milli takıma seçilmediği sorusu gelmesi üzerine Marcel bu konuda suçlunun Mateusz olduğunu düşünüyor ve ”Hayır, ama sanırım sebep takım kaptanının (Mateusz Ponitka) beni kabul etmemesiydi” açıklamasını yapıyor.

Açıklamalarına devam eden Marcel ”Bütün bu durum için kendimi suçlu hissetmiyorum ve Mateusz’un neden her ne pahasına olursa olsun beni itibarsızlaştırarak kariyerimin önünde durduğunu anlamıyorum. Saklayacak hiçbir şeyim yok. Mateusz bana karşı herhangi bir öfke hissediyorsa, benimle bir erkek sohbetine oturarak bu konuyu çözmeli” dedi.

Son olarak kardeşiyle aynı takımda oynaması konusunda gelen soruya ”Evet, elbette oynarım. Bunu her zaman açıkça söyledim, koç ve federasyon bunu çok iyi biliyor. Mateusz’un gerçek bir profesyonel olmasını ve durumu netleştirmesini istiyorum. Bu, tüm basketbol camiasının yararına olacak ve spekülasyonları kesin olarak ortadan kaldıracak.” ifadesinde bulunarak sözlerini noktaladı.

Geçtiğimiz Kasım ayında Polonya başantrenorü Igor Milicic’e kardeşlerden hangi ismin kadroda yer alacağı sorulduğunda ”Mateusz kesinlikle kadroda olacak. Marcel takımdaki yeri için savaşmalı. Hak ediyorsa oynayacak.” açıklamalarında bulunmuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler