Mark Cuban Kristaps Porzingis’in takas edileceği iddialarını yalanladı #NBA

Sezon başından beri yayılan Dallas Mavericks‘in Kristaps Porzingis’ten istediğini alamadığı ve takas yöntemiyle takımdan gönderilebileceği iddiaları organizasyonun sahibi olan Mark Cuban tarafından yalanlandı.

Sezonun başlangıcıyla birlikte, hatta geçen sezondan itibaren, Dallas Mavericks’in yıldız oyuncusu Kristaps Porzingis ile yolları ayırabileceği konuşuluyordu. Yıldız oyuncunun takıma bir türlü istenilen katkıyı sağlayamadığı ve Doncic’le iyi bir ikili olmadığı yönündeki iddialar da bu tartışmaların sık sık gün yüzüne çıkmasına sebep oldu.

Mark Cuban, bu takas dedikodularını tamamen bitirecek açıklamalarda bulundu. Takas dedikodularının doğruyu yansıtmadığını söyleyen takım sahibi, Bunu neden yapayım ki? Böyle takaslarda hep geride kalan taraf olursunuz. Bir süper yıldızı takas ederek asla en iyi sonucu alamazsınız.” diyerek net bir şekilde bu konuya noktayı koymuş oldu.

Sözlerine Porzingis’in hala en iyi basketbolunu oynamadığına ve çok daha iyisi olacağına inandığını söylerek devam eden Cuban: “Şimdi onu neden takas etmediğimizi anlamışsınızdır. O harika bir oyuncu, iyi bir adam. Onunla yaşadığım tüm deneyimler olumluydu. O zaman bunu neden yapalım? Muhtemelen sosyal medyada şu anda Luka’yı da takas etmeye çalışıyorlardır.”

Dallas Mavericks formasıyla bu sezona iyi bir giriş yapmış olan Kristaps Porzingis, sezonun geri kalanında 21.1 sayı ve 8.2 ribaund ortalama yakalamış durumda. Kendisi de bu dedikodulara performansıyla cevap vermeye devam ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler