Stephen Silas’ın Houston Rockets’taki geleceği tehlikede #NBA

NBA’in puan tablosunda son sırada yer alan Houston Rockets’ta koç Stephen Silas’ın geleceği tartışılmaya başlandı.

Ligin son sırasına demir atan Houston Rockets‘ta sular ısınmaya başladı. 15 maçtır kaybeden Texas ekibinde koç Stephen Silas’ın takımdaki görevi tehlikede. 1 galibiyet-16 mağlubiyet ile ligin son sırasında yer alan ve açıkça yeniden yapılandırma yapan takımda sonuçlardan ziyade oynanılan kötü oyun ve yapılan top kayıpları koçun geleceğini tartışmalara açık hale getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Sacramento Kings’in Luke Walton’ın görevine son vermesinin ardından sıradaki ismin Silas olabileceği kulislerde ciddi manada konuşulmaya başlandı.

NBA’de yıllardır istediği şampiyonluğu bir türlü elde edemeyen takımda James Harden ve Russell Westbrook’un ayrılışlarının ardından bir yeniden yapılandırma başlamıştı. Geçen sene ligi 17 galibiyet-55 mağlubiyetle bitiren takım, 2021 NBA Draft’ında 2. sıranın sahibi olmuş ve süper yıldız adayı Jalen Green’i draft etmişti. Milli oyuncumuz Alperen Şengün’ünü de draftta 16. sıradan draft eden takım Avrupa’dan tanıdığımız bir başka isim eski Real Madridli Usman Garuba’yı da aynı draftta 23. sıradan draft etmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler