Mario Hezonja, Fenerbahçe ve Johnathan Motley beğenisini dile getirdi

Mario Hezonja, Real Madrid ve EuroLeague 2022/23 sezonunun şu ana kadarki bölümüyle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

UNICS Kazan formasıyla gösterdiği performansla birlikte kariyerinde bir seviye yukarıya çıkan ve geçtiğimiz yaz döneminde Real Madrid’in yolunu tutan Mario Hezonja, kapsamlı açıklamalarda bulundu. Sport24’e konuşan Hırvat yıldız, formasını giydiği Real Madrid’i değerlendirirken, EuroLeague’de en beğendiği takım ve oyuncuları paylaştı.

Real Madrid’in şu anda puan tablosunun en üstünde olmasına rağmen EuroLeague GM anketinde favori Final Four adayları arasında gösterilmemesi hakkında fikri sorulan Mario Hezonja, düşüncelerini şöyle getirdi:

“Burada, takımın dışında olup bitenlerle ilgilenen hiç kimsenin olduğunu düşünmüyorum. Basketbola odaklanmış durumdayız. Kim olduğumuzu, neler yapabileceğimizi ve ne istediğimizi biliyor, sadece oyunumuzu geliştirmeye odaklanıyoruz.”

Hırvat oyuncu, takımın sahip olduğu kadro hakkındaki görüşlerini de şu şekilde ifade etti:

“Evet, gerçekten iyi bir kadromuz var ancak sakatlıklardan yana fazla şansımız tutmadı. Bu yüzden derinliğe sahip olduğumuz için şanslıyız. Koç ve yönetimin tüm oyuncularla harika bir iş çıkardığını düşünüyorum.”

Mario Hezonja, sezonun ilk randevusunda mağlup oldukları Olympiacos’a karşı bu akşam oynayacakları maçla ilgili de kısa bir değerlendirmede bulundu:

“Her maç gibi hazırlanıyoruz. Hedefimizde sadece kendimizi nasıl geliştirebileceğimiz var. Kimsenin intikam düşüncesinde olduğunu düşünmüyorum.”

Hezonja’ya son olarak EuroLeague‘in geride kalan döneminde beğendiği takımlar ve oyuncular soruldu. 27 yaşındaki oyuncunun cevabı Fenerbahçe Beko ve Olympiacos ile ilintili oldu:

“Olympiacos’un harika bir takım olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe’yi de seviyorum çünkü Itoudis göreve geldikten sonra tamamen farklı bir takım göreceğimizi biliyordum.”

“Oyuncu olarak ise Motley’i beğeniyorum. Geçen sene ona karşı Rusya’da oynadım, NBA’den de hatırlıyorum. Avrupa’da yıldız bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Sasha Vezenkov’un Olympiacos’un lideri olmak için bu yıl büyük bir adım attığına inanıyorum. O ve Motley ilk aklıma gelenler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler