Alperen Şengün: “Hedefim All-Star seçilmek ve NBA’de şampiyon olmak”

Alperen Şengün, kariyer planları ve hedefleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Yakın dönemde sergilediği performanslarla NBA‘de dikkatleri iyiden iyiye üstüne çekmeye başlayan Alperen Şengün, Houston’daki Türk Başkonsolosluğunun yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Burada düzenlenen organizasyonda Anadolu Ajansı’na konuşan Alperen, kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulunurken, Türkiye’den kendisine verilen desteğin çok değerli olduğunu dile getirdi.

Houston Rockets ile yola devam ediyor olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Alperen Şengün, takımın geleceğini parlak gördüğünü belirtti:

“Kariyer planlamam All-Star seçilmek ve NBA’de şampiyon olmak. Umarım uzun yıllar Houston’da kalırım. Burada kırabileceğim rekorlar, kazanabileceğim şampiyonluklar olduğunu düşünüyorum.”

“Takım için de kendim için de her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Yapabildiğimin en iyisini yapmak zorundayım. Rekorlar benim için güzel bir anı. Kırabileceğim rekorları kıracağım. Mutluyum.”

Milli oyuncumuz, aldığı destek mesajları ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’in kendisi için yaptığı, gündem olan açıklama hakkında ise şöyle konuştu:

“Yorumları, mesajları görüyorum. Gençlerimiz, büyük abilerimiz mesaj atıyor. Bu durumdan çok hoşnutum. Türkiye’den bana sahip çıkmaları gerçekten benim için çok değerli. Gençlere örnek olmaya devam edeceğim. Ben nasıl Hidayet Ağabey, Mehmet Ağabey hakkında konuşuyorsam, umarım ileride onlar da benim hakkında konuşur. Umarım güzel bir anı bırakırım onlara.”

“Yaptığı yorumlar için, benim hakkımda güzel konuştuğu için (Rıdvan Dilmen’e) çok teşekkür ederim. Bunlar her zaman oluyor, bu yorum da ses getirdi, olay oldu. Teşekkür ediyorum.”

Rıdvan Dilmen, Alperen Şengün’ün NBA tarihinde triple-double yapan en genç pivot olmayı başardığı maçın sonrasında katıldığı bir programda bu rekora yönelik övgülerde bulunmuş ve ‘Devlet nişanı verilmeli’ ifadesini kullanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler