Beşiktaş yeni isim sponsorunu buldu!

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş isim değişikliğine gitti.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş Icrypex adıyla mücadele eden kulüp bu sezon ”Beşiktaş Emlakjet” ismiyle mücadele edecek. Beşiktaş Emlakjet önümüzdeki sezon Basketbol Süper Ligi’nin yanında FIBA Europe Cup’ta ülkemizi temsil edecek.

Emlakjet ile yapılan anlaşma formaların göğüs kısmındaki sponsorluğu ve Akatlar Spor Salonu’nun isim haklarını da kapsıyor.

Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebi düzenlenen imza toplantısında altyapı hakkında da konuştu.

Ahmet Nur Çebi yaptığı açıklamada Bandırma Basketbol Kulübü ile yapılan anlaşmanın maddi getirilerinden söz etti ”Basketbolda iki sezon önce Bandırma Basketbol Kulübü’nden aldığımız genç oyuncularımız vardı. O oyuncularımızla birlikte çok başarılı bir sezon geçirmiştik. Bu konudaki katkılarından dolayı sayın hocamız Ahmet Kandemir’e çok teşekkür ediyorum. Ekonomik açıdan geçirdiğimiz bu zorlu süreçten çıkabilmenin tek yolunun altyapımız olduğundan bir süredir bahsediyoruz. Özellikle Alperen Şengün takımdan ayrıldığında kulübümüze çok para kazandırdı. Sadık Emir Kabaca ve Şehmus Hazer de aynı şekilde para kazandırdılar.

Altyapıdaki diğer isimlerin çalışmalarına devam ettiğinden bahseden Ahmet Nur Çebi aynı zamanda diğer kulüplere çağrıda bulundu ”Şu anda özellikle 14 ile 16 yaşları arasındaki genç oyuncularımız, Akatlar’daki tesislerimizde antrenmanlarına devam ediyorlar. Bu genç oyuncularımızın her biri yeni Alperenler, yeni Şehmuslar, yeni Sadıklar olma potansiyeline sahip. Altyapımız bizim için artık çok önemli. Buradan diğer tüm kulüplere de sesleniyorum. Gelin hep beraber el birliğiyle gençlerimize şans vererek hem spor yaptıralım, hem çocuklarımızı kazanalım, hem de bu çocuklarla kazanalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler