Kızılyıldız deplasmanda Milano’yu geçti! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’in dokuzuncu haftasında Armani Milano sahasında Kızılyıldız ile karşı karşıya geldi. 

Karşılaşmaya Emanuel Terry’nin basketleriyle başlayan Kızılyıldız karşısında Malcolm Delaney ile sayılar bulan Milano ilk çeyreği rakibi karşısında 5 sayı farkla önde tamamladı. (23-18) 

İkinci çeyreğe Vladimir Micov’un basketleriyle başlayan Milano farkı 5 sayıya kadar çıkarttı. (25-20) İlerleyen dakikalarda takımlar karşılıklı sayılar bularak skordaki liderliği sırayla eline geçirirken çeyreğin ilk beş dakikası 33-33 eşitlikle geçirdi. İki takım birbirine bu dakikalarda son bölümü daha iyi oynayan Kızılyıldız soyunma odasına 44-48 önde gitti.

Üçüncü çeyreğe Jordan Loyd ile sayılar bularak başlayan deplasman ekibi farkı 9 sayıya kadar çıkarttı. (47-56) İlerleyen dakikalarda yakaladığı sayı farkını korumayı başaran Kızılyıldız son çeyreğe rakibi karşısında 60-66 üstün girdi.

Son çeyreğe farkı 3 sayıya indirerek başlayan Milano cephesine Marko Simonovic ve Emanuel Terry ile cevaplar veren Kızılyıldız cephesi farkı 9 sayıya kadar çıkarttı. (64-73) Maçın son bölümlerine doğru Simonovic ile bulduğu sayılar ile farkı arttıran Kızılyıldız farkı bir kez daha 10 sayıya kadar çıkarttı. (71-81) İlerleyen bölümde de skordaki üstünlük değişmeyince Turkish Airlines EuroLeague’in dokuzuncu haftasında Kızılyıldız deplasmanda karşılaştığı Armani Milano karşısında sahadan 79-87 galip ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler