Peyton Siva son saniye üçlüğünü yolladı, ALBA Berlin kazandı #EuroLeague

THY EuroLeague dokuzuncu hafta maçında ALBA Berlin, evinde ASVEL’i ağırladı. Karşılaşmanın galibi 76-75 ile ALBA Berlin oldu.

Turkish Airlines EuroLeague dokuzuncu hafta karşılaşmasında Mercedes Benz Arena’da ALBA Berlin ve ASVEL karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın sonunda galip gelen ekip  ile  oldu.

Karşılıklı sayılarla başlayan ilk çeyrekte altı dakika sonuna 10-10’luk eşitlikle girildi. Farkın en fazla altıya kadar ASVEL’in lehine çıktığı ilk periyot 19-21 konuk ekip ASVEL’in üstünlüğü ile geçildi. İkinci çeyreğin basketi Maodo Lo ile ALBA Berlin’den geldi. Bir bölümde ALBA Berlin’in üstünlüğü yakaladığı ikinci çeyrek sonunda Allerik Freeman ve Mustapha Fall ile sayılar bulan ASVEL, farkı yediye çekti ve ilk devre 36-43 konuk ekip üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya Peyton Siva’nın tempoyu iyi organize etmesi ile başlayan ALBA Berlin, Simone Fontecchio ve Luke Sikma’nın basketleriyle 7-0’lık seri yakaladı ve skor eşitlendi. İlerleyen bölümde ALBA Berlin’in top kayıplarını çok iyi değerlendiren ASVEL’de Mustapha Fall, Noua skorda öne çıkarken Matthew Strazel de takımı iyi kontrol etti ve fark ASVEL lehine 10’a yükseldi. Karar çeyreğine 50-60 konuk ekip üstünlüğü ile gidildi. Son çeyrekte ise ALBA Berlin geri döndü ve çok çekişmeli bir maç sonu izledik. Son saniyelere iki sayı önde giren ASVEL’e karşı üç sayılık atışta isabeti bulan Peyton Siva takımı ALBA Berlin’i öne geçirdi ve galibiyeti getirdi. Karşılaşmanın kazananı 76-75 ile ALBA Berlin oldu.

Çeyrek skorları:

  • 19-21
  • 36-43
  • 50-60
  • 76-75

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler