Kıran kırana geçen yarı final maçında galip taraf, Bellona AGÜ Spor oldu! | #EuroCupWomen

EuroCup Women’ın yarı final etabında sahne alan ilk karşılaşma, Hatay Büyükşehir Belediyesi – Bellona AGÜ Spor oldu. Çekişmeli geçen maçta galip taraf, 71-65 ile Bellona AGÜ Spor oldu.

Karşılaşmanın ilk sayıları Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden Paris’den gelirken gelirken Bellona AGÜ Spor’un cevabı gecikmedi (2-2). Çeyreğin ilk yarısı karşılıklı basketlerle geçilirken bitime 04.23 kala skor, 12‘de eşitlendi. Bu eşitlikten sonra Bellona AGÜ Spor, bir dakikada 6-0‘lık bir seri bularak 18-12 öne geçmeyi başardı. Bu seriye bulduğu üç sayılık isabetle son veren isim, Gamze Takmaz olurken; Hurst ve Paris ile de skor bulan Hatay Büyükşehir Belediyesi, 7-0‘lık bir seri bularak 19-18 öne geçti. Çeyreğin skorunu belirleyen isim, üç sayılık isabetiyle Ayşegül Günay oldu (21-23).

İkinci periyodun ilk sayılarını bulan Hatay BŞB oyuncusu Snytsina, skoru 23‘te eşitledi. Daha sonra Paris ile de skor bulan Hatay BŞB, yine 7-0‘lık bir seri ile 28-23 öne geçmeyi başardı. Seriyi durduran isim, iki sayılık basketiyle Ann Wauters oldu (28-25). Lara Sanders da Wauters’a katıldı ve çemberi hakimiyeti altına alan Bellona AGÜ Spor, 8-0‘lık seri ile tekrar öne geçti. Bu seriyi bozup art arda bulduğu 4 sayı ile takımını tekrar öne geçiren Stankovic, Bellona AGÜ Spor bençine molayı aldırdı (32-31). Moladan Dubljevic’in iki sayılık basketiyle dönülürken, Hatay BŞB’de karşılık Hurst’tan geldi (34-33). İlk yarının son basketi Şaziye İvegin Üner’den gelirken, takımlar 36-36 eşitlikle soyunma odasının yolunu tuttular.

@BellonaAGUspor
@BellonaAGUspor

İkinci yarıya daha etkili başlayan taraf, 6-0‘lık seri ile Hatay Büyükşehir Belediyesi olurken; seriye son veren isim, yine Wauters oldu (42-38). Takımlar, uzun süre karşılıklı basketlerle mücadele ederken çeyreğin bitimine 03.30 kala üçlüğü bulan Ayşegül Günay, skoru 46‘da eşitledi. Çeyreğin geri kalanında skor sürekli eşitlenirken, son sayılar Snytsina’dan geldi ve Hatay BŞB, son on dakikaya 55-53 ile önde girdi.

Bellona AGÜ; son çeyreğe iyi başlayan taraf olurken, 5 sayılık mini bir seri ile skoru 55-58‘e getirdi. Hatay BŞB’den Hurst, üst üste bulduğu 4 sayı ile skoru 59-58‘e getirdi ve Bellona AGÜ bençine molayı aldırdı. Moladan Dubljvevic’in basketiyle dönülürken; iki dakika, takımların karşılıklı sayılarıyla geçildi ve skor üstünlüğü sürekli el değiştirdi (61-62). Maçta istatistik kağıdının her alanına adını yazdırmış olan Paris, bitime 3.32 kala bulduğu serbest atış isabeti ile skoru 62‘de eşitledi. Maçın son bölümünde 9-3‘lük üstünlükle oynayan Bellona AGÜ Spor, yarı finalin ilk ayağında 71-65 ile kazanan taraf oldu!

Bellona AGÜ Spor’un en etkili ismi 13 sayı, 6 ribaund, 6 asist ile Jelena Dubljevic olurken; Courtney Paris’in 18 sayı, 11 ribaund ve 5 sayısı mağlubiyete engel olamadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler