Eurocup Women’da günün ikinci karşılaşması, temsilcilerimiz Galatasaray ve Yakın Doğu Üniversitesi arasında olurken; maç boyunca skor üstünlüğünü elinde tutan Yakın Doğu Üniversitesi, 87-81 ile kazanan taraf oldu.

Maçın skor perdesini açan isim, ilk saniyelerde üçlük isabetini bulan McBride olurken, Galatasaray’ın cevabı gecikmedi (2-3). Skor, 5‘te eşitlendikten sonra Yakın Doğu Üniversitesi, 8-0‘lık bir seri buldu ve çeyreğin bitimine beş buçuk dakika kala Galatasaray bençine molayı aldırdı (5-13). Moladan Vitola’nın basketiyle dönülürken, Yakın Doğu Üniversitesi’nin etkili ismi Hollingswort’ün cevabı gecikmedi (7-15). Sonraki bir buçuk dakika karşılıklı basketlerle geçilirken 5-0‘lık mini bir seri yakalayan Yakın Doğu Üniversitesi, farkı 13‘e kadar çıkardı (11-24). Bu seriye son veren isim, Eurocup Women’ın en skorer ismi Jefferson olurken, iki sayı değerindeki isabeti bulan Vitola, farkı tek hanelere indirdi (15-24). Çeyreğin skorunu belirleyen isim iki sayılık basketiyle Jefferson oldu (17-27).

İkinci çeyreğin ilk bölümü karşılıklı basketlerle geçilirken Papova, art arda bulduğu 5 sayı ile farkı 6 sayıya kadar indirdi (27-33). Traore’nin bulduğu basketin ardından 7-0‘lık bir seri bulan Yakın Doğu Üniversitesi farkı tekrar 13 sayıya çıkartırken, muazzam bir performans sergileyen Kayla McBride 19. sayısını bulmuş oldu (29-42). Çeyreğin geri kalan bölümü konuk ekip lehine 8-7 ile geçilirken, ilk yarı sonunda 50-36‘lık Yakın Doğu Üniversitesi üstünlüğü vardı.

@GSBasketbol

@GSBasketbol

İkinci yarı, karşılıklı basketlerle başlarken 4-0‘lık mini bir seri bulan Yakın Doğu Üniversitesi bir anda 19 sayı öne fırladı (40-59). Çeyreğin yarısına gelirken Yakın Doğu Üniversitesi, 21 sayı öne geçmeyi başardı (42-63). Bu andan itibaren oyunun kontrolünü tamamen eline alan Galatasaray, 15-0‘lık bir seri buldu ve skoru 57-63‘e getirdi. Bu seriye son veren isim, faul çizgisinden isabetleri bulan McBride olurken; çeyrek skorunu belirleyen isim, son saniyede attığı üçlükle Eldebrink oldu (65-72).

Son on dakikaya Vitola ve Jefferson’ın sayılarıyla başlayan Galatasaray, farkı 3 sayıya kadar eritti (69-72). Bu andan itibaren 13-0’lık bir seri bulan Yakın Doğu Üniversitesi, farkı tekrar çift hanelere çıkardı (69-85). Yakın Doğu Üniversitesi’nin bu serisine son veren isim, bulduğu üç sayılık isabet ile Işıl Alben olurken; çeyreğin geri kalan kısmı 9-2 Galatasaray lehine gelişti.

Karşılaşmanın galibi 87-81 ile Yakın Doğu Üniversitesi oldu. Yakın Doğu Üniversitesi’nin en etkili isimleri; 26 sayı, 5 ribaund, 2 asist ile oynayan Hollingsworth ve 26 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile oynayan Kayla McBride oldu. Galatasaray’da Moriah Jefferson ise; bulduğu 31 sayı ve 9 asiste rağmen mağlubiyete engel olamadı.

İlknur Kara

İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir