Geri1 of 6

“Kawhi Leonard kimdir?”

Yazı: Kim Bontemps, ESPN


Fran Fraschilla, Santa Ana/Kaliforniya’daki Mater Dei Lisesi’ndeki 2008 Paul Pierce yetenek geliştirme kampına vardığında, büyülenmeyi bekliyordu.

ESPN analisti ve eski kolej koçu Fraschilla, “Orada 25 kadar çocuk vardı.” diyor. “Listelere göz atıp çocukların hangi sırada olduklarına bakmam. Alıştırmalarda çocuklara koçluk yapacak (İdmanımız iki saat sürecekti) ve ilk idmandan sonra kimin oynayabileceğine, kimin kimden daha iyi olduğuna karar verecektim.”

(Photo by Ethan Miller/Getty Images)

Fraschilla, kafasındaki bu düşünceyle ülkenin en iyi 25 lise kanat oyuncusunu tempolarına göre sıraya dizdi. Bir tanesi çok geçmeden diğerlerinin arasından sıyrıldı.

“İlk sabahın ardından çocuklardan bir tanesi, hep sıranın en önündeydi.” diyor Fraschilla. “Alıştırmalar sırasında hiç konuşmuyordu fakat amansız bir yarışmacıydı. Kim olduğunu sorduğumda, Inland Empire’dan (Los Angeles merkezinin 65 kilometre doğusunda başlayan bir bölge) olduğunu söylediler. Ona bir şans vermek istedik.”

“Üç günü tek bir kelime etmeden tamamladı. Onunla konuştuğumu hatırlamıyorum… O zaman sesi nasıldı onu bile hatırlamıyorum.”

On yıldan uzun bir süre geçse de şu soru geçerliliğini koruyor: Kawhi Leonard kimdir?

Geri1 of 6

“Kawhi Leonard kimdir?”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir