John Patrick: “Tecrübe eksikliğimiz kendini gösterdi”

2022 Basketbol Şampiyonlar Ligi Final 4’da BAXI Manresa’ya 55-63 mağlup olan MHP Riesen Ludwigsburg’da koç John Patrick maçın ardından konuştu.

İkinci BCL Final 4 deneyiminde de yarı finali geçemeyen John Patrick şu ifadeleri kullandı:

Justin her şeyi çok iyi özetledi. Kaçan serbest atışlardan 8 sayı verirseniz kazanamazsınız. Bu şekilde 4 basket attılar. Çok da turnike kaçırdık. Belki tecrübe eksikliğimiz kendini gösterdi ama mücadele ettik. Manresa’yı övmek gerek; muhteşem oynadılar.

Manresa atletik bir takım. Sima özellikle bizi yarı sahada yendi. Benzer tipte uzun bir takım olan Cluj’a oranla daha derin bir takım ve üstümüze sürekli geldiler. Üç uzunları çember etrafında çok isabetli oynadı. Biz ise kolay atışları kaçırdık. Bu büyük bir farktı ve kalitelerini gösterdiler. Tremmell Darden’dan yararlanamamak kritikti. Cluj serisinde de %100 değildi ve sağ bacağını yeniden sakatladı. Gerçekten oynamak istedi ama oynayamadı. Baldırında hala morluk var. Oynayacak basketbolumuz var, o yüzden riske etmedik. Ancak onu bugün çok aradık.

Sözü Patrick’ten önce alan Ludwigsburg’un yıldızı Justin Simon da şunları söyledi:

Maçın ilk bölümlerinde daha serttik, rekabet ettik. İkinci yarıda kimliğimizi kaybettik. Bize ribaundlarda üstünlük sağladılar. Bu durumda kazanmak zor. Onlara top kaybettirdik ama yetmedi. Dediğim gibi kimliğimizi kaybettik. Onlar harika bir takım ve biz uygulamalarımızda yeterince iyi değildik. Atmosfer harikaydı. Cluj beni bunlara biraz hazırladı. Bu tip yerlerde en iyi oyununuzu oynamak istersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler