John Holland: ”Muhtemelen hayatımın sonuna kadar ”hrrr” sesini duyacağım”

Meşhur ”Hrrr” sesiyle gündeme oturan John Holland, şampiyonluk maçı öncesi 7DAYS EuroCup’a röportaj verdi.

Bu akşam EuroCup‘ta şampiyon belli olacak. Temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, Virtus Bologna deplasmanında parkeye çıkmaya hazırlanıyor. Bursaspor‘un kilit oyuncularından John Holland, bu akşamki final maçı öncesi EuroCup’ın sorularını yanıtladı. Viral olan devre arası röportajına da değinmeyi unutmadı.

  • Final maçı açıklaması

”İyi hissediyoruz. Şu anda yüksek seviyede bir basketbol oynadığımızı düşünüyorum. Sanırım herkes iyi hissediyor. Mental olarak iyi durumdayız ve heyecanlıyız. Şu anki durum heyecan verici.”

Partizan’ı yenmek

  • Partizan’ı deplasmanda yenmek

”İnanılmazdı. Bugüne kadar deneyimlediğim en güzel şeylerden biri de Partizan’da kazanmak olabilir. Öyle bir taraftarın önünde maç kazanabilmek, tribünü susturmak oldukça eğlenceliydi. Bu sezon her şey çok eğlenceliydi. Geçen seneye göre daha farklı bir format vardı. NCAA turnuvası gibi bir hava vardı. Hepimiz için eğlenceli bir süreç.”

  • Frutti Extra Bursaspor’daki uyum süreci

”Buraya geldiğimde de bu takım zaten iyiydi. Birçok şeyi yapabiliyordu, ben de kendimi var olana eklemeye çalıştım. Bu karışıma ben de kendi yapabileceklerimi ekledim. Çok fazla şey yapmaktan kaçındım ve sadece kendi oyunumla, kişiliğimde takıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Takımın zaten bir kimyası vardı, eksik olan bir şeyleri yoktu. Bu yüzden doğru zamanda takıma katıldığım, yardımcı olabildiğim için mutluyum.”

  • Takımın kendine duyduğu güven

”Herkes bizi underdog olarak görüyor ama biz kendimize inanıyoruz. Yaptıklarımıza, nasıl bir takım olduğumuza inanıyoruz. Sadece kendilerine değil, takımdaki herkes birbirine güveniyor. Ve bunu sahada da gösteriyoruz.”

Hrrrr

  • Meşhur devre aras röportajı

”Ben duygusal bir adamım. O anda da nasıl hissettiğim yansıdı. Öndeydik, iyi hissediyorduk. İlk yarıyı domine etmiştik. Öyleymişiz gibi hissettim. Yapmamız gerekeni yaptık. Sonradan geri döndüler ve yakın bir maç oldu. Onlara saygım büyük. Ama o an anlattığım gibi hissediyordum. Röportajda da öyle çıkıverdi.”

  • Pitbull lakabı yorumu

”Çok iyi. Sahip olduğumuz mentaliteyi gösteriyor. Sert oynuyoruz. Bizi oynarken izlerseniz ortaya koyduğumuz eforu da görüyorsunuz, güvenimizi de, size saldıracağımızı da. Bence bu iyi bir şey. Bizi pitbull ile kıyaslayacak olursanız buyurun kıyaslayın.”

  • Virtus’a karşı oynamak

”Deplasmanda çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bu yüzden bunun bir dezavantaj olduğunu düşünmüyorum. Evimizdeyken taraftarlarımız bir harika. Ama deplasman maçlarında da bizim için değişen bir şey yok. Ne yapmamız gerektiğine odaklanıyoruz. O yüzden bu maç diğerlerinden farklı değil.

Biz aslında Virtus’a karşı oynamıyoruz. Biz, kendimize karşı mücadele edeceğiz. Rakibimiz sürekli değişiyor, ama asıl rakip kendimiziz. Partizan, Cedevita Andorra, Virtus… Bu isimler hep değişecek. Bizim görevimizse en yüksek seviyede kendi basketbolumuzu oynamak. Bu sebeple kime karşı oynadığımızın bir önemi kalmıyor. Hepsi kendimizle alakalı.”

Her şeye değer

  • Bursaspor kazanırsa hrrr sesini bir daha duyacak mıyız?

”Evet! Muhtemelen sonunu duyamayacağım. Ve muhtemelen hayatımın sonuna kadar hrrr sesini duyacağım. Ama buna değer. Eğer kazanırsak her şeye değecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler