Anadolu Efes serinin ilk maçında galip geldi! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi‘nde playoff heyecanı Anadolu Efes – Pınar Karşıyaka mücadelesiyle başladı. 

Basketbol Süper Ligi playoff serilerinde Anadolu Efes ve Pınar Karşıyaka kozlarını Sinan Erdem Spor Salonu’nda paylaştı. Anadolu Efes hem savunmada hem hücumda gösterdiği etkili performans ile Pınar Karşıyaka’yı mağlup ederek seride durumu 1-0’a getirmeyi başardı.

Anadolu Efes maça Buğrahan Tuncer’in üçlüğüyle başlarken konuk ekip Pınar Karşıyaka ise ilk sayılarını Alex Tyus’un alley-oop smacı ile kaydetti. İlk beş dakika Anadolu Efes adına Buğrahan Tuncer hem skor katkısı hem de asist katkısı sağlayarak etkili oldu. Televizyon molasına gidilirken Anadolu Efes rakibine karşı 15-10’luk bir üstünlük yakaladı. Mola dönüşü ilk basket Anadolu Efes lehine Buğrahan Tuncer’in üçlüğüyle geldi. Bu çeyrekte Pınar Karşıyaka hücumda kısır bir görüntü sergilerken Anadolu Efes pota altı ve yay gerisinden Pleiss ve Buğrahan ile etkili oldu. İlk çeyreği Anadolu Efes 22-17 önde geçmeyi başardı.

İkinci periyodun ilk sayıları Amath M’baye ile gelirken Anadolu Efes cevabı James Anderson köşe üçlüğüyle verdi. Çeyreğin başına James Anderson attığı iki üçlükle damga vurdu. Üçlük sonrası molaya Pınar Karşıyaka molasına gidilirken 30-21 Anadolu Efes üstünlüğü vardı. Mola dönüşü karşılıklı savunma dirençleri artarken ilk sayılar Pınar Karşıyaka’dan Murat Göktaş’ın serbest atışlarıyla geldi ve bu Murat Göktaş’ın Pınar Karşıyaka formasıyla kaydettiği ilk sayılar oldu. Mola ardından uzun bir süre Pınar Karşıyaka saha içi isabet kaydedemezken ikinci çeyreğin ilk altı dakikasında sadece altı sayı atabildi. Anadolu Efes bu periyotta savunmasını en üst düzeye çekerken farkı çift hanelere çıkartmayı başardı. Shane Larkin’in ikramını geri çevirmeyen Elijah Bryant’ın üçlüğüyle Anadolu Efes ilk yarıya son noktayı koyarken soyunma odasına 43-30 önde gitmeyi başardı.

İkinci yarıya Anadolu Efes, Shane Larkin’in üçlüğüyle başlarken Pınar Karşıyaka, Tony Taylor’ın zor ve estetik basketiyle karşılık verdi. Üçüncü periyotta yay gerisinden Anadolu Efes, Larkin ile efektif bir görüntü sergiledi. Bu çeyrekte Anadolu Efes farkı 20 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Savunmada etkili performansını bu periyotta da devam ettiren Anadolu Efes rakibine ilk yedi dakikada sadece dokuz sayı imkanı tanıdı. Shane Larkin bu çeyrekte 10 sayı kaydederken Anadolu Efes final periyoduna 65-43 üstünlükle gitti.

Final periyodunda ilk sayılar maçın bitimine 8.28 kala Can Korkmaz’ın serbest atışlarıyla gelirken Anadolu Efes, Erten Gazi’nin basket faulüyle bu çeyrekteki ilk sayılarını kaydetti. James Anderson’ın üçlüğü sonrası televizyon molasına gidilirken 73-47 Anadolu Efes üstünlüğünü vardı. Mola dönüşü Pınar Karşıyaka, Amath M’Baye’nin yedi sayısıyla dönmeyi başardı. Son periyotta Anadolu Efes farkın artmasıyla rotasyondaki oyuncularıyla maçı tamamladı. Anadolu Efes etkili oynadığı mücadeleyi 90-66 kazanarak İzmir’e seride 1-0 öne gitmeyi başardı.

Çeyrek skorları:

  • 1.çeyrek: 22-17
  • 2. çeyrek: 43-30
  • 3.çeyrek: 65-43
  • 4.çeyrek: 90-66

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler