Jan Vesely&James Nunnally ortaklığı galibiyeti ve farkı getirdi | #BSL

Fenerbahçe Doğuş, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasında Gaziantep Basketbol ile Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda karşı karşıya geldi. Sarı lacivertli ekip ilk yarısını 47-44 geride kapattığı mücadelenin ikinci yarısında etkileyici bir performans sergileyerek karşılaşmadan 96-71 galip ayrıldı. Koç Zeljko Obradovic’in ekibi bu sonuçla birlikte üçüncü haftası oynanan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ikinci galibiyetini elde etmiş oldu.

Mücadelenin ilk bölümünde iki ekip de skor üretmekte zorlanmazken ilk çeyreğin ikinci sekansından itibaren çember savunmasındaki agresifliğini arttıran Fenerbahçe Doğuş, Nicolo Melli ve Jan Vesely’nin boyalı bölgedeki etkili oyunlarıyla akışta üstünlüğü ele geçirdi. Bu ikiliye James Nunnally’nin eşlik etmesiyle aradaki sayı farkını açan sarı lacivertli ekip, Sinan Güler’in son bölümde yaptığı organizasyon katkısının da yadsınamaz payıyla ilk çeyreği 28-17 önde kapattı.

Onur Coşkun/TrendBasket
Onur Coşkun/TrendBasket

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinin ilk bölümünde görece daha az süre alan oyuncularıyla parkede yer alan Fenerbahçe, hücum aksiyonlarının istenen düzeyde gerçekleştirilememesi ve Gaziantep Basketbol’un ön alanda yaptığı baskıya çözüm üretilememesi hasebiyle çeyreğin ikinci sekasına geçilirken Brad Wanamaker, Nicolo Melli ve Jan Vesely üçlüsünü yeniden oyuna dahil etti. Birleşik Amerikalı oyun kurucunun başarılı saha içi organizasyonuyla hücum ivmesini yeniden yukarı çeken Koç Zeljko Obradovic’in ekibi, akışın savunma tarafında ise problemler yaşamaya devam etti.

Sean Armand’ın Brad Wanamaker’ın üstünden bulduğu üç sayılık basketle farkı dört sayıya indiren (40-36) Gaziantep Basketbol, aksiyonun devamında Uğur Can Öğüt’ten gelen üç sayılık basketle skoru eşitlemeyi başardı. (40-40) Devam eden oyunda her iki ekip de karşılıklı sayılar bulurken Gaziantep Basketbol, Mark Lyons’ın ilk yarı biterken kaydettiği üç sayılık basketle soyunma odasına 47-44 önde gitmeyi başardı.

Üçüncü çeyreğe çembere atak ederek başlayan ve penetre hareketlerinden boşalan alanlarda şut için oluşan yerleşimleri değerlendiren Fenerbahçe Doğuş, Nicolo Melli ve James Nunnally’den gelen üçlüklerle 54-52 öne geçti. Bu andan itibaren savunma agresifliğini sürdürülebilir bir biçimde yukarı çeken ve hücumda da Jan Vesely’i oldukça verimli kullanan sarı lacivertliler (7-0) seri yakalayarak skoru 61-52’ye getirdi. Her iki ekip de bu on dakikalık bölümün son sekasında karşılıklı basketler bulurken aradaki sayı farkını biraz daha açmayı başaran Fenerbahçe Doğuş karar çeyreğine 69-57 önde gitti.

Onur Coşkun/TrendBasket
Onur Coşkun/TrendBasket

Üçüncü çeyrekte farkı yaratan beş ile final çeyreğine de başlayan Fenerbahçe Doğuş aradaki sayı farkını açmaya devam ederken oyunun her iki tarafında da oldukça başarılı bir performans ortaya koydu. Jan Vesely ile boyalı bölgeyi hakimiyeti altına alan sarı lacivertli ekip James Nunnally ve Gigi Datome’nin de üç sayı çizgisinin gerisindeki yüzdeli oyunlarıyla sonuca gitmeyi bildi.

Son beş dakikaya 81-65 önde giren Fenerbahçe Doğuş Gigi Datome’nin skoru sırtladığı son sekansta  hata yapmadı ve Gaziantep Basketbol’u 96-71 mağlup ederek üçüncü haftası oynanan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ikinci galibiyetine ulaştı.


Türkiye Basketbol Federasyonu – Resmi istatistik servisi | Fenerbahçe Doğuş-Gaziantep Basketbol

Geri1 of 3

Jan Vesely&James Nunnally ortaklığı galibiyeti ve farkı getirdi | #BSL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler