Tutku Açık: “Depremin akılda kalması için bizim sahada kalmamız lazımdı”

Tutku Açık, Darüşşafaka Lassa karşılaşmasının ardından sezona dair değerlendirmelerde bulundu.

Darüşşafaka karşısında alınan yenilgi ve Beşiktaş’ın Büyükçekmece’yi mağlup etmesiyle birlikte Basketbol Süper Ligi‘ne veda eden Gaziantep Basketbol’da Tutku Açık, mücadelenin sonrasında mikrofon başına geçti.

Ülkemizde gerçekleşen deprem sebebiyle büyük yara aldıkları sezona dair değerlendirmelerde bulunan Açık’ın açıklamaları şu şekilde:

“Nereden başlayacağımı ben de bilmiyorum. Uzun yıllardır bu işin içerisindeyim. Tuhaf bir sezon yaşadık. Öncelikle yönetime teşekkür ederim. Depremden sonra bu takımın devam etmesi yönünde karar alarak bize şunu yansıttılar: Sportif başarıyı bir kenara koydular çünkü biliyorsunuz gündem hep değişiyor. Depremin hep akılda kalması için bizim sahada kalmamız lazımdı.

Gaziantep denince akla şu anda maalesef deprem geliyor ama bu bir bakıma bu iyi bir şey. Çünkü hala orada eve, işe, aşa ihtiyacı olan vatandaşlarımız var. Bunu hatırlatmak açısından ligde devam edebilmemiz çok önemliydi. Sportif başarıyla da biz şunu beklemiştik: Belki dönüşte 2-3 galibiyetle Avrupa şampiyonu olup bir nebze de olsa oradaki insanlarımızın yüzünü güldürmeye çalışacaktık ancak oyuncuların kafalarındaki soru işaretlerinden dolayı 1 ay gelmemesi bizim düşüş yaşamamıza ve orada başarılı olamamamıza sebep oldu.
 
Gaziantep yönetimi ligde kalarak belki de son haftalara kadar kaliteli kalmasına sebep oldu. Ligden çekilmiş olsaydık birçok soru işareti olacaktı kafalarda. Düştük ama basketbolun güzelleşmesine katkımız oldu.”
Küme düşecekleri yönünde bir beklentileri olduğunu ifade eden Tutku Açık, yaşadıkları zorlukları da dile getirdi:
 
“Deprem sonrası böyle bir beklentimiz vardı. Benim açımdan oyuncuları motive edebilmek zordu. Onlar açısından da hak veriyorum. Burada başka bir salondayız, yeni bir yere geldik, başka evlerde yaşıyorlar. Kafalarında hep bir soru işareti vardı maalesef. Buralarda çok zorlandık. Seyirci faktörü de bizi etkiledi. Bir sürü anlatabileceğim konu var. Maalesef depremden sonra iyice dağıldık. 
 
Bence çok iyi mücadele verdik. Önemli olan düşmek değil düştüğün yerden yeniden kalkabilmektir. Bunu bu şekilde de değerlendirebiliriz. Bundan sonra olacakları kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Oyuncularıma sonuna kadar mücadele ettikleri için teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler