Işıl Alben’den taraftarlara mesaj: “Bize inanmaya devam edin!”

Işıl Alben, Avrupa Şampiyonası öncesi yapmış olduğu açıklamada, Ay Yıldızlı taraftarlara mesaj gönderdi: ‘Bize inanmaya devam edin!”

ışıl-alben

A Milli Kadın Takımımızın başarılı oyuncularından Işıl Alben, 2015 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası öncesi yapmış olduğu açıklamada, Ay Yıldızlı taraftarlara mesaj gönderdi: ‘Bize inanmaya devam edin!”

Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını Slovenya’da sürdüren A Milli Kadın Takımımızda tecrübeli oyunculardan Işıl Alben, ilk olarak kamp çalışmalarıyla ilgili olarak, “Burada çok iyi bir çalışma ortamı var. İyi dinlenip, iyi beslenip, sadece antrenmanlara konsantre olabiliyoruz. Çalışmalar güzel başladı. Önümüzdeki günlerde de bu tempoya daha da ayak uydurabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

B Grubu’nda Yunanistan, Polonya, Belarus ve İtalya ile karşılaşacak olan Ay Yıldızlılarımızın rakiplerini değerlendiren Işıl Alben, “Basketbolu disiplinli bir şekilde oynayan ekol takımlarla karşılaşacağız. Biz de son iki Avrupa Şampiyonası’nda kürsüye çıktık. Kadroda olmayan arkadaşlarımızın yerine genç ve yetenekli oyuncular bu boşlukları doldurabilir. Tüm takımlara karşı oynarken tek düşüncemiz olacak ki o da galibiyet!” diye konuştu.

ışıl-alben1

Ekrem Memnun’un A Milli Kadın Takım Başantrenörlüğüne getirilmesini de değerlendiren tecrübeli oyuncu, “Açıkçası Ekrem Memnun’un basketboluyla ilgili konuşmak haddim değil. Kendisi çok iyi bir mentör. Bunu her zaman söylüyorum. Takımdan maksimum katkıyı alıp, şampiyonluğa inandıran bir antrenör. Burada da yine aynı şekilde olacaktır. Ekrem Memnun’un göreve getirildiğini duyduğumda çok heyecanlandım. Daha önce Avrupa Şampiyonaları’nda ikinci ve üçüncü olduk. Şimdi de şampiyon olabiliriz… Ancak bizim tek handikapımız var ki o da ilk defa turnuvaya hazırlanma sürecinin bu kadar kısa olması. Bunun sıkıntısını mutlaka hissedeceğiz. Ancak biz yine de en iyi şekilde hazırlanıp en iyi sonucu almak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

2012 yılında Londra’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda tecrübesizliğin handikapını yaşadıklarını ve 2016 yılında Rio’daki organizasyona katılmak için Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edeceklerini belirten Işıl Alben, “Olimpiyat Oyunları’nda çok farklı bir ortam var. Tüm takımlar Olimpiyat Köyü’nde kalıyorlar. Avrupa Şampiyonası’nın yanında bu durum çok farklı. İki Olimpiyat’a üst üste gitmek bizim için çok önemli. Ayrıca biz de daha tecrübeli olduğumuzdan hedefimizi yüksek tutmak istiyoruz. Umuyorum ki Avrupa Şampiyonası’nda her şey istediğimiz gibi devam eder ve 2016 Rio’ya katılma hakkını elde ederiz” dedi.

ışıl-alben2

Rusya’da Dynamo Kursk forması altında geçtiğimiz yıl farklı bir tecrübe yaşadığını söyleyen başarılı oyuncu, “Geçtiğimiz yıl benim için farklı bir sezondu. İlk kez yurtdışında, yabancı oyuncu tecrübesi yaşadım. Başlarda biraz zorlansam da sonrasında alıştım ve güzel bir sezonu da geride bıraktım. Avrupa üçüncülüğü ve Rusya Kupası sevinçleri yaşasam da ligi istediğimiz yerde bitiremedik. Ama benim için çok özel bir tecrübe oldu” açıklamasında bulundu.

Son olarak A Milli Kadın Takımımızı destekleyen taraftarlara mesaj göndere Işıl Alben, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Evimizde oynadığımız karşılaşmalar çok güzel atmosferde oynandı ve taraftarlarımız da bizlere ciddi destek verdiler. Ankara seyircisi bizim için çok özel yerde. Olimpiyat Oyunları elemeleri ve Dünya Şampiyonaları grup karşılaşmalarını Ankara’da oynadık. Şimdi bize yeniden televizyondan destek verecekler. İnançlarını ve dualarını her zaman hissedeceğiz. Ayrıca bize inanmaya devam etsinler!”

tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler