NBA‘de bu sezon beklentilerin üzerine çıkan Indiana Pacers, bu yaz serbest kalacak olan Bojdan Bogdanovic’ten vazgeçmeyi düşünmüyor.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre bu sezon Victor Oladipo’nun sakatlığına rağmen beklentilerin üzerine çıkan Indiana Pacers, takımın diğer iki yıldızı Bojan Bogdanovic ve Thaddeus Young’dan vazgeçmeyi düşünmüyor.

Aktarılana göre Pacers, ne olursa olsun Bogdanovic’i kadrosunda tutmayı isterken Young’ı ise doğru maliyetle kadrosunda tutmaya sıcak bakıyor. 30 yaşındaki bu iki oyuncu, Pacers ile yeni bir kontrat imzalamaları halinde yeni kontratın kaç sezonu kapsayacağına dair bir tahmin ve bilgi yok.

Kariyer sezonunu geçiren ve şimdiden Spurs’ün ilgisini çeken Bojan, bu sezon 81 normal sezon maçına çıkıp ortalama 31.8 dakika parkede kalarak 18.0 sayı, 4.1 ribaund, 2.0 asist ortalamalarıyla mücadele etti. Bogdanovic, sezon genelinde yüzde 42,5 ile üçlük attı.

Bu sezon toplam 81 normal sezon maçına çıkan ligin en kıymetli parçalarından Thaddeus Young ise ortalama 30.7 dakika parkede kalarak 12.6 sayı, 6.5 ribaund, 2.5 asist, 1.5 top çalma ortalamalarıyla takımına katkı yaptı.


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir