Igor Kokoskov ve oyun felsefesini Phoenix Suns muhabirlerinden dinleyelim | TB ÖZEL

NBA’den Avrupa’ya uzanan yolculukta başrol Igor Kokoskov konuşuldu, anlatıldı.

Tarih: 9 Temmuz Perşembe


İnsanlığın teknolojide, tıpta, sanatta, sporda ve dahi hayatın her alanında erişebildiği sınırların her geçen gün aşıldığı, keşiflerin ve buluşların ve rekorların gündelik yaşantının köşede kalan ufak bir detayına dönüştüğü yaşantımız Kovid-19 ile birlikte tamamen değişti. Kimilerinin kabullenmekte geciktiği, kimilerinin hala kabullenemediği yeni gerçekliğimiz tarihin önemli bir dönüm noktası olarak hatırlanacakken spor da artık başarılarla, rekorlarla, tarihe geçen anlarla anılmak yerine toplumun psikolojisine etkisi, toplumlara ve siyasetçilere yer yer örnek olması, yer yer ayna olmasıyla gündemimizin dışına hiç çıkmadı.

Igor Kokoskov
fiba.basketball

Spor yapmayı, spor müsabakalarını izlemeyi, spor konuşmayı hepimiz çok özledik. Obradovic’in gidişiyle bir masaldan uyandığımız Türk basketbolunun en büyük ithalatlarından ve NBA tarihine Amerika doğumlu olmayan ilk koç olarak geçen Igor Kokoskov hakkında Phoenix Suns muhabirleriyle konuştum.

Arizona Sports’tan Kevin Zimmerman, Forbes Sports’tan Brendon Kleen, SBNation’dan Dave King ve FanSided NBA’den Gerald Bourguet’nin ortak fikri Fenerbahçe taraftarlarını, Türk basketbolseverleri ve Avrupa basketbolunu hücumuna doyum olmayan, NBA basketbolunun hızına yakın ve Obradovic’in oynattığı basketboldan çok başka bir Igor Kokoskov oyunu bekliyor.

Geri1 of 5

Igor Kokoskov: Türk basketbolunun en büyük ithalatlarından biri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler