Turkish Airlines EuroLeague’in ilk haftasında Fenerbahçe Beko evinde ağırladığı Kızılyıldız karşısında sahadan 77-63 galip ayrılırken maç sonunda Sarı Lacivertli ekibin koçu Igor Kokoskov yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

EuroLeague kariyerindeki ilk maçımı değerlendiren tecrübeli koç, maçı kazanmanın her zaman en güzel duygu olduğunu ancak taraftarları da özlediklerini belirtti.

Igor Kokoskov: ”Maçı kazanmak her zaman en güzel duygu. Altı aydır profesyonel bir maç oynamadığımızı düşünürsek taraftarları ve onların enerjilerini özlüyoruz. Bu salona gelen herkes, bu formanın ve bu kulübün ne anlama geldiğini biliyor. Maça gelecek olursa daha gelişecek çok yolumuz var ancak mutlu olduğumuz bir nokta var. Oyuncularımın yaklaşımı. Herkes çok istekli ve doğru basketbol oynamaya çalışıyor. Sert ve enerjisi yüksek bir basketbol oynuyoruz. Normalde kadromuz derin ancak bugün dar bir rotasyon ile oynamak zorunda kaldık. Bir süre yeniden ilk beşe döndük ve bu yüzden çok fazla rotasyon yapamadık.” ifadelerini kullandı.

Karşılaşmayı 7/9 saha içi isabetiyle 17 sayıyla tamamlayan Lorenzo Brown ise: ”Doğru bir basketbol oynadık, özellikle ikinci yarıda çok daha iyiydik. Uzun bir sezon olacak bizim için, bu sezonun ilk maçıydı. Çok iyi takım arkadaşlarına ve çok iyi bir koça sahibim. Sezon boyunca inişler, çıkışlar olacak. Son çeyrekte işleri yoluna sokmak için savunmamızı toparlamamız lazımdı, bunu yaptık.” dedi.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir