Basketbol Şampiyonlar Ligi sekizli finalde yarı final aşamasının ikinci karşılaşması AEK ile Casademont Zaragoza arasında oynandı. 2019-20 sezonunun şampiyonunu belirleyecek final maçında San Pablo Burgos’un rakibi olan takım AEK oldu.

Yunanistan temsilcisi hava atışından itibaren kalitesini ortaya koydu. Yay gerisinden otomatik basketlerle başlayan ve MVP’si Keith Langford’ı da erkenden devreye sokan AEK, üç dakikada 10-0 öne geçti. Zaragoza’nın takip eden bölümdeki dönüşüne rağmen tamamen hazır, iyi yağlanmış bir makine gibi çalışan ev sahibi ilk devrede farkı 20 sayı barajına çekti. Zaragoza’nın soğuk şut günü ve basit top kayıpları, İspanya Ligi temsilcisinin final hayallerine yardımcı olmadı.

Tüm parçalarından olumlu sayı ve istatistik katkısı alan AEK ikinci yarıda da takım halinde disiplinden kopmadı. Fark da bu şekilde arttıkça arttı. Kırk dakika sona erdiğinde skor tabelası ev sahibi Atina temsilcisinin 99-75’lik üstünlüğünü gösteriyordu.

 

 

 

Çeyrek Skorları

  • 26-15
  • 53-32
  • 83-57
  • 99-75

Öne Çıkan Oyuncular

 

2018-19 Basketbol Şampiyonlar Ligi MVP Tyrese Rice’ın yanı sıra, 2019-20 Şampiyonlar Ligi MVP Keith Langford (7/13) saha içi isabetiyle 18 sayı, 2 ribaund, 1 asist kaydetti. Yanick Moreira 10 sayı, 6 ribaund; Matt Lojeski (3/4) üçlükle 11 sayı; Linos Chrysikopoulos (4/5) isabetle 10 sayı, 6 ribaund, 1 asist üretip farklı galibiyette büyük rol oynadı.

Pazar günü JDA Dijon’la üçüncülük maçına çıkacak Zaragoza adına DJ Seeley 18 sayıyla en skorer isimdi. Nicolas Brussino 15 sayı, 9 ribaund; Tryggvi Hlinason 11 sayı, 8 ribaund; Dylan Ennis 13 sayıyla oynadı.


Maçın tüm istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir