Turkish Airlines EuroLeague’in ilk haftasında Fenerbahçe Beko evinde ağırladığı Kızılyıldız karşısında sahadan 77-62 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya Langston Hall ile bulduğu art arda sayılar ile başlayan deplasman ekibi skoru bir anda 3-7’ye getirdi. İlerleyen dakikalarda Edgaras Ulanovas’ın üçlükleriyle oyuna dönen Fenerbahçe maçta ilk kez öne geçti. (12-10) Ulanovas’ın devam eden üçlükleriyle farkı 5 sayıya çıkartan Sarı Lacivertli ekip skoru 18-13’e getirdi. Çeyreğin son bölümünde takımlar karşılıklı sayılar bulurken ilk çeyreği ev sahibi ekip 24-20 önde kapatmasını bildi.

İkinci çeyreğe Melih Mahmutoğlu’nun sayılarıyla başlayan Fenerbahçe Beko, Bobby Dixon’ın da skora katkıda bulunmasıyla farkı 6 sayıya çıkardı. (28-22) Bu dakikanın ardından Lorenzo Brown ile Nando De Colo’nun uyumuyla aradaki sayı farkını arttıran Fenerbahçe ilk yarının bitimine 2 dakika 53 saniye kala maçta ilk kez çift haneli farklara ulaştı. (35-25) Çeyreğin son bölümünde yakaladığı sayı farkını koruyan ekip ilk yarıya rakibi Kızılyıldız karşısında 42-30 üstün girdi.

Üçüncü çeyreğe Edgaras Ulanovas’ın basketleriyle başlayan Fenerbahçe çeyreğin ilk üç dakikasında farkı 16 sayıya çıkarttı. (48-32) İlerleyen dakikalarda Jan Vesely ve Lorenzo Brown ile sayılar bulan Sarı Lacivertli ekip farkı 20 sayıya kadar çıkartmayı başardı. (55-35) Çeyreğin son bölümünde takımlar karşılıklı sayılar bulurken son çeyreğe Fenerbahçe Beko 57-41 önde girdi.

Son çeyreğe 5-0’lık seri ile başlayan Kızılyıldız farkı indirmeye çalışırken ev sahibi ekipte Lorenzo Brown’un sayıları farkın kapanmasını engelledi ve takımlar maçın son 7 dakikasına 60-48 Fenerbahçe üstünlüğüyle girdi. Bu dakikadan sonra takım halinde bulduğu sayılar ile yakaladığı sayı farkını koruyan Sarı Lacivertli ekip sahadan 77-63 galip ayrıldı.

 

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir