Fenerbahçe Beko başantrenörü Igor Kokoskov, takımının CSKA Moskova ile oynayacağı mücadele öncesi açıklamalarda bulundu.

2020/21 Turkish Airlines EuroLeague sezonuna Kızılyıldız ve Anadolu Efes galibiyetleriyle başlayan Fenerbahçe Beko’da Koç Igor Kokoskov, takımının CSKA Moskova ile oynayacağı Turkish Airlines EuroLeague üçüncü hafta mücadelesi öncesi konuştu. Rakiplerinin iyi ve birlikte oynamaya alışkın olduğunun bilince olarak sahaya çıkacaklarını söyleyen Kokoskov, bu mücadelenin onlar için çok önemli bir meydan okuma olacağının farkında olduklarını belirtti.

Kokoskov’un açıklamaları:

”EuroLeague’de tamamlanan son sezonun şampiyonuna karşı oynayacağız. CSKA Moskova’nın çok fazla tecrübeli oyuncusu var. Kadrolarına yeni isimler de eklediler ve takıma yetenek kattılar. Itoudis, EuroLeague’in en iyi koçlarından biri. CSKA uzun süredir aynı koçla çalışan ve aynı felsefeyle oynayan, çok tecrübeli bir ekip. Birlikte oynamaya alışkınlar ve kazanma DNA’sına sahipler.

Bu mücadelenin bizim için çok önemli bir meydan okuma olacağının farkındayız. Rakibimizin iyi ve birlikte oynamaya alışkın bir takım olduğunun bilincinde olarak evimizde çok değerli bir maça çıkacak ve sezonun bu bölümü itibarıyla hangi seviyede olduğumuzu göreceğiz. CSKA mücadele öncesi favori ama biz kendi oyunumuza ve maç planımızı yansıtmaya konsantre olacak, ardından parkede neler yaşanacağını göreceğiz.”


 

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir