Hakan Faydasıçok: ”Misko Raznatovic adlı menajer ligde düşmemizde etkili oldu”

Spor Toto Basketbol Ligi’nde son sıraya demir atarak ligin ikinci yarısında maç kazanamadan küme düşen Torku Konyaspor’da Başkan Hakan Faydasıçok önemli açıklamalarda bulundu.

Anadolu’da Bugün Gazetesinden Fatih Şeker’in haberine göre yeni yapılacak olan genel kurulda aday olmayacaklarını açıklayan Hakan Faydasıçok’un sözlerinden satır başları şu şekilde:

Aday olmayacağız

”Takımın isminin Selçuk Üniversitesi olduğunda tek kuruş destek aramadık sporcularımızı misafirhaneye gönderemedik, yemeler verilmedi. Konyaspor’a geçmek en doğru karardı. Haziran ayında genel kurul olacak ancak tam tarih belli değil. Biz aday olmayacağız, umarım birileri destek çıkar. Biz her zaman Konya basketbolu için çalışacağız. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız”

Futbolda verilen destek basketbolda verilmiyor

” Federasyonun verdiği para çok. Futbolda Konyaspor’a verilen para çok yüksek ancak basketbolda tüm gelirler 2.5 milyonu geçmiyor. Biz 6 milyon bütçe ile yola çıktık ve transferi Aziz Bekir’e teslim ettik. Ona karışmamız doğru olmazdı o da kendi isteği ile transfer yaptı. Ancak bu sistem böyle gitmez. Ligde kalsak bile aday olmayacaktık. Çünkü gelir yok. Şehirde basketbola kimse destek vermiyor. Gelirlerin daha fazla olması lazım. En doğrusu tamamen Konyaspor bünyesine girmek. Konya Belediye Başkanı Tahir Akyürek Başkan bize hiç destek olmadı. Biz 1.5 milyon TL borç ile aldık 500 bin dolar borç ile bırakıyoruz. Üç sene en üst seviyede mücadele ettik. Umarım bundan sonra destek olurlar. ”

Misko Raznatovic adlı menajer bizim ligden düşmemizde önemli rol oynadı

”Ligden düştüğümüz için çok üzgünüz. Başarısız değiliz sadece bazı oyunlara geldik. Bu takımı ligden düşürmek için uğraşanlar insanlar amaçlarından başarılı oldu. Umarım hayatları boyunca mutlu olamazlar. Rant uğruna ”Ben bu takımı istersem ligden düşürürüm” diyor ve yaptı da. Sonuç olarak ligde düşürdü, ellerine sağlık. Bunu yapan tek kişi değil. Birkaç kişi. Bizden daha güçlüler. Misko Raznatovic adlı bir menajer var, Türkiye’de ağırlığı çok fazla. İstanbul BBSK’nin yüzde 90’ı onun oyuncusu. Menajerler oyuncusu olan kulüplerin ligde olmasını ister. Bizde sadece 2 oyuncusu vardı. Onlarda Tucker ve Plisnic. Menajerin takım üzerinde olan etkisi çok büyük biz bunlara yenik düşmemeliydik ama maalesef düştük.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu’da Bugün – Fatih Şeker

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler