Gregg Popovich: “Adam Silver’ın liderliğini Trump’ınkine tercih ederim” #NBA

San Antonio Spurs’ün duayen koçu Gregg Popovich, kendisini hedef alan ABD Başkanı Donald Trump’a da yer verdiği açıklamalarda bulundu.

ESPN’de yer alan habere göre San Antonio Spurs ve ABD Basketbol Milli Takımının Koçu Gregg Popovich, NBA ile Çin arasındaki krize sessiz kaldıklarını gerekçe göstererek Steve Kerr ile kendisini hedef alan ABD Başkanı Donald Trump’a da yer verdiği açıklamalarda bulundu.

Adam Silver ile Donald Trump’ın krize yaklaşım şekillerini karşılaştıran Popovich’in açıklamaları şu şekilde:

“Adam Silver milletimizin yanında durdu. Bugünlerde bu çok önemli bir şeydi. Olaya Orwellyen* bir açıdan yaklaştı. Bu tür olaylara anlam veremediğimiz bir yerde yaşadığımızı düşünüyorsunuz ancak Adam Silver ve Donald Trump’ın bu meseledeki tutumlarını karşılaştırdığınız zaman çarpıcı sonuçlar elde ediyorsunuz. Silver ile gurur duydum. Harikaydı. Onun liderliğini Trump’ınkine tercih ederim.

Yapmak istediğim tek şey, başkanın Suudi Arabistan, Kuzey Kore, Türkiye ve Rusya gibi otoriter figürler karşısında nasıl tepkiler verdiği ve Adam Silver’ın nasıl cesur, prensip sahibi tepkiler verdiğini karşılaştırmaktı. Karşılaştırınca kendisinin ne kadar korkakça, acımasız ve iktidarsız hareket ettiği ortaya çıkıyor.”

*George Orwell’ın 1984 romanında genellikle otoriter kelimesi yerine kullandığı bir sıfat.


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler