ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile NBA arasında yaşanan krizden yola çıkarak Koç Steve Kerr ve Gregg Popovich’i sert bir dille eleştirdi.

ESPN’e konuşan Donald Trump, NBA’in bu krizi kendi başına çözmesi gerektiğini vurgularken konu hakkında konuşan Steve Kerr ve Gregg Popovich’i de açıklamaları nedeniyle eleştirdi.

Hatırlandığı üzere Kerr konu hakkında konuşmayacağını söylerken Gregg Popovich de konu hakkında konuşmaktan kaçınmış ancak NBA Komisyoneri Adam Silver’ı ifade özgürlüğünü koruması nedeniyle tebrik etmişti.

Deneyimli koçları her fırsatta ABD’yi eleştirip konu Çin olunca suspus olmakla itham eden Trump’ın açıklamaları şu şekilde:

“Kerr küçük bir oğlan çocuğu gibiydi. O soruya bile cevap veremeyecek kadar korkmuş. Soruyu yanıtlayamadı. Titriyordu. ‘Ay ay ay… Bilmiyorum ki. Bilmiyorum ki…’ Soruyu nasıl cevaplayacağını bilmiyordu ama gidip ABD ile ilgili kötü konuşmasını bilir.

Popovich’i de izledim. O da aşağı yukarı aynı şeydi ancak o pek korkmamış gibiydi. ABD ile ilgili kötü konuşuyorlar ama konu Çin olunca kötü bir şey söylemek istemiyorlar. Bence bu oldukça üzücü.

Kerr ve Popovich ile başkalarının Çin’in ekmeğine nasıl yağ sürdüklerini gördüm ve kendi ülkemize saygı göstermiyorlar. Kendi ülkemize saygıları yok. Dedim ki ‘Bu nasıl bir fark? Üzücü değil mi?’ Çok üzücü. Benim için çok üzücü.”


Kaynak: ESPN

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir