18. hafta mücadelesinde lider Banvit sahasında Türk Telekom’u konuk etti. Bazı hakem kararları üzerine zaman zaman gergin anların yaşandığı karşılaşmayı Banvit 70-59 kazandı.

Karşılaşma Banvit’in alışılagelmiş iç saha maçlarındaki hızlı başlangıcına sahne olmadı. Savunmada son derece sert başlayan Türk Telekom ilk 5 dakikayı 4-9 önde geçti. Banvit aldığı moladan sonra da hücumu toparlayamadı ve çeyreğin sonuna 3 buçuk dakika kala skor 4-13’e geldi. Ancak bu dakikadan sonra uyanmaya başlayan Banvit 11-0’lık seriyle 15-13 öne geçti ve ilk çeyreği 17-15 önde tamamladı.
İkinci çeyreğe iki takım da hücumda zorlanarak başladı. 5 dakika sonunda iki takım da sadece 5’er sayı bulabilirken skor 22-20’ye geldi. Son derece kısır geçen çeyreğin son 2 dakikasında 6-0’lık seri yakalayan Banvit, soyunma odasına 30-23 önde girdi.
Banvit üçüncü çeyreğe de maça olduğu gibi iyi başlayamadı. Ritmini bulmak istedikçe Telekom duvarına çarpan Banvit, çeyreğin bitimine 2 buçuk dakika kala skorun 42-40’a gelmesine engel olamadı. Ancak çeyrek sonunda devreye giren Markovic, bulduğu iki üçlükle Banvit’e hayat verdi ve final periyoduna 50-44 Banvit üstünlüğüyle girildi.
Telekom son çeyrekte de maçı bırakmaya niyeti olmadığını gösterdi. Çizgi gerisinden isabetler bulan Ankara ekibi farkı 4’e indirdi ve son 6 dakikaya 57 -53 Banvit üstünlüğüyle girildi. Hakemlerin de çaldıkları düdüklerle tansiyonu arttırdığı maçın son bölümünde yaşanması olası bir krizi Rowland önderliğinde aşan Banvit son dakikasına 65-59 önde girdiği karşılaşmayı 70-59 kazanarak liderliğini perçinledi.

banvit
tt

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir