Gerçek bir doğa harikası: Kuzey İspanya | REHBER #F4GLORY

Yazar: Bahar Ekinci

Sponsor: Stubhub


Eğer Kuzey İspanya’yı henüz görmediyseniz İspanya’yı da görmüş sayılmazsınız. Keşfedeceğiniz muazzam plajlara, harika havaya, arkadaş canlısı İspanyollara ve yediğiniz en güzel yemeklere hazırlıklı olun!

Turkish Airlines EuroLeague Final Four E-Dergi’nin tamamına erişmek için tıklayınız.


Belki de şu ana kadar Final Four’a katılanların en şanslıları olacak bu yıl İspanya’ya gidecekler. Hayır konumuz iki Türk takımının yarı finalde karşılaşacağı veya birinin öyle ya da böyle finalde boy göstereceği de değil. Konu tamamen nereye gittiğimiz ile ilgili.

Bir kıyı şeridi hayal edin…

Doğal güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmemiş, olduğu gibi korunmuş…

Bir sahil şeridi düşünün her sabah dalga seslerinin uyandırdığı, gençlerin sabahın ilk ışıklarında sörf tahtalarını o masmavi deniz ile buluşturduğu…

Restoranlar hayal edin, dünyanın en lezzetli yemeklerini en taze malzemelerle sunan.

Bir plaj resmedin zihninizde, kafeler tarafından talan edilmemiş, kötü pop müziğin sizi rahatsız etmediği, lüksten olabildiğince uzak, herkesin aynı denize, aynı güzelliğe rahatça ulaşabildiği…

Bir tarafta kıyı boyunca bisiklete binenleri gördüğünüz diğer tarafta her yaştan insanın yürüyüş yaptığı uzun parkurlar…

İspanya denince ilk akla gelen sahillerden, onlara ev sahipliği yapan popüler İspanyollar şehirlerinden bahsetmiyoruz. Birden fazla kez gittiğiniz veya gitmeyi hayal ettiğiniz Barselona’dan, parti adası İbiza’dan, Mallorca veya paella’nın anavatanı Valencia’dan da bahsetmiyoruz. Bahsi geçen şehirlerin de harika özellikleri olabilir ve size İspanya rüyası kurdurabilir, hatta size İspanya’yı anlattıklarını sanabilirsiniz.

Ama yanılırsınız…

Eğer Kuzey İspanya’yı henüz görmediyseniz İspanya’yı da görmüş sayılmazsınız. Keşfedeceğiniz muazzam plajlara, harika havaya, arkadaş canlısı İspanyollara ve yediğiniz en güzel yemeklere hazırlıklı olun!

Final Four seyahatinizi kaç gün planladığınıza göre Kuzey İspanya tecrübesi değişkenlik gösterebilir ama konumuz EuroLeague finalleri olduğuna göre dört veya beş günlük bir rota çizmek doğru olacaktır.

Kuzey İspanya kıyı şeridi dört ana bölgeden oluşuyor. Fransa sınırından soldan sağa doğru sırasıyla Basque, Cantabria, Asturias ve Galicia geliyor. Dört beş günlük bir rota söz konusu olduğu için farklı bir seyahate bırakmanızı önereceğimiz Cantabria, Asturias ve Galicia bu yazının konusu olamayacak.

Geri1 of 4

I

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler