Basketbol Ligi’nde Galatasaray Liv Hospital’ın Darüşşafaka Doğuş’a 91-76 yenildiği karşılaşma, gergin bir mücadeleye sahne oldu… Yönetici Ural Aküzüm çok sert göndermelerde bulundu…

10407261_957946060899548_9185047027848488071_n

Sarı kırmızılı takımdan Kerem Gönlüm, 2. periyodun ilk dakikasında iki teknik faul alınca otomatikman oyundan atıldı. Bu periyotta koç Ergin Ataman da teknik faul alınca, takımın yönetimini bir süre yardımcısı Yağızer Uluğ’a bıraktı. 3. çeyrekte yine Galatasaray’dan Justin Carten, topu hakeme atınca teknik faulle cezalandırıldı.
Karşılaşma sonrası Galatasaray’ın basketboldan sorumlu yöneticisi Ural Aküzüm GS TV’ye yaptığı açıklamada, hakemler ve Basketbol Federasyonu aleyhine çok ağır ifadeler kullandı. Aküzüm, şunları söyledi: “Bugün Darüşşafaka maçında hakemler resmen Galatasaray’a karşı bilenmiş ve şartlandırılmış olarak sahaya çıktılar. Kerem Gönlüm’ün diskalifiye edilmesi, teknik fauller ve maçın yönünü değiştirecek tüm kararlar Galatasaray için haksız ve kasıtlı olarak aleyhimize verildi. Bu basketbol düzeni 23 yıldır devam ediyor. Daha fazla devam etmesine izin vermeyeceğiz. Türkiye basketbola Avrupa’da en çok yatırım yapılan ülkelerden biri. Ama dünya çapında sürdürülebilir rekabete bu eyyamcı düzen ve çürümüş federasyon felsefesi ile ulaşmak mümkün değil. Ülke basketbolu için dileğimiz bir an evvel bu iflas etmiş felsefenin tasfiyesidir. Kayırılan takımlar yerine adaletli bir basketbol düzeni gerekiyor. Milli takımlar başantrenörü ve milli takım oyuncularını düşman olarak görmeyen hakemler gerekiyor.”

3puan.com

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir